Տիգրան Խզմալյան. «Մենք արտաքին քաղաքականություն չունենք»
-Ես հիացած եմ քույրերով, կարծում եմ՝ իրենք շատ ավելի լավն են, քան նման էժանագին և  քաղաքականացված մրցույթները,- «7օր»-ի հետ զրույցում «Եվրատեսիլ-2009»-ում Հայաստանը ներկայացնող Ինգա և Անուշ Արշակյան քույրերի ելույթը մեկնաբանելով՝ ասել է ռեժիսոր Տիգրան Խզմալյանը։
Հնարավո՞ր է, որ Եվրատեսիլի արդյունքները լինեն Հայաստանի վարած արտաքին քաղաքականությանը Սփյուռքի գնահատականը հարցին Տիգրան Խզմալյանը պատասխանել է.
-Այն, որ Հայաստանի վարկանիշը, որպես պետություն, ընկնում է, միանշանակ է։ Ինչ վերաբերում է արտաքին քաղաքականությանը, ապա մենք արտաքին քաղաքականություն չունենք։ Մենք ունենք ֆուտբոլ, այն էլ՝ շատ վատ որակի։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 16-ին Մոսկվայում կայացած «Եվրատեսիլ» միջազգային մրցույթ-փառատոնում Հայաստանը զբաղեցրել է 10-րդ հորիզոնականը։

Тигран Хзмалян: «У нас нет внешней политики»
-Я восхищен сестрами, я думаю - они намного лучше того дешевого и политизированного конкурса, в котором выступили,  - сказал Тигран Хзмалян в беседе с «7օր», комментируя выступление Инги и Ануш Аршакян на «Евровидении - 2009».
На вопрос: «Возможно, что результаты, показанные Арменией на конкурсе, являются оценкой Диаспоры нашей внешней политики?», - Т.Хзмалян ответил:
-То, что рейтинг Армении, как государства, падает - это однозначно. Что касается внешней политики, то у нас ее попросту нет. У нас есть футбол, и тот - не лучшего качества.