Րաֆֆի Հովհաննիսյան. «Նրանք, ովքեր եկել են «Ժառանգության» միացյալ ցուցակ, եկել են փոխված»
Այսօրվա ասուլիսին Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անդրադառնալով «Ժառանգության» և «Ազատ դեմոկրատների» միասնական ցուցակում ներգրավված անձանց հետ կապված (մասնավորապես Մասիս Այվազյանի, Թևան Պողոսյանի և այլն) վեճերին, խոսակցություններին և հարցերին՝ հայտարարել է.
–Եթե որոշեք ցուցակը դիտարկել անձնական չափանիշով, ապա այնտեղ կարելի է գտնել այնպիսի անձանց, ովքեր ծառայել են և մոտ են եղել թե՛ առաջին, թե՛ երկրորդ, թե՛ երրորդ իշխանություններին։ Նրանք, ովքեր եկել են «Ժառանգության» միացյալ ցուցակ, եկել են փոխված, եկել են փոխվելու համար և իրենց և մեր երկրի այլընտրանքը տեսնում են նոր Հայաստանի նոր իշխանության մեջ։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նաև հավելել է, որ հարգելով և միաժամանակ քննադատելով ՀՀ երեք նախագահներին, պետք է գիտակցել, որ կա «նորի» անհրաժեշտություն։
–Ցանկացած մարդ, ով գտնվում է ցուցակում, կստորագրի այդ նոր այլընտրանքի հրամայականի տակ,– ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։

Раффи Ованнисян: «Те, кто были включены в единый список «Наследия», изменились»
Говоря во время пресс-конференции о спорах и разговорах относительно лиц, включенных в совместный список партий «Наследие» и «Свободные демократы» (в частности, о Масисе Айвазяне и Теване Погосяне), председатель «Наследия» Раффи Ованнисян заявил:
«Если решите рассматривать список, исходя из собственных критериев, то здесь можете найти таких людей, которые служили и были близки как с первой, так и второй и третьей властью. Те, кто были включены в единый список «Наследия»,  изменились, и они пришли, чтобы изменить. Свою альтернативу в стране они видят в новой власти в новой Армении».
Он также добавил, что, уважая и одновременно критикуя трех президентов РА, необходимо осознавать, что есть необходимость в новом.
«Каждый человек, который находится в списке, подпишется под императивом этой новой альтернативы», - отметил Раффи Ованнисян.