Ըստ Արմեն Մարտիրոսյանի՝ ոմանք կարող են «թնդանոթի միս» դառնալ
Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը, «7օր»-ի հետ զրույցում գնահատական տալով նախընտրական քարոզարշավին և Աջափնյակ համայնքում տեղի ունեցած հակամարտությանը, ասել է.
-Գնահատականս բացասական է։ Կարծում եմ՝ իրավապահ մարմինները խիստ թերի են աշխատում այս ուղղությամբ: Հակառակ պարագայումч այն, ինչ ակնհայտ էր, վաղուց պետք է բացահայտված լիներ։ Ինչ վերաբերում է նրանց միջև տեղի ունեցած հակամարտությանը, ապա այն ինձ հուզում է՝ որպես քրեական դաշտում տեղավորվող երևույթ։ Ինձ չի հուզում՝ որպես քաղաքական երևույթ, որովհետև կոալիցիոն գործընկերների միջև տեղի ունեցող  այդ հակամարտությունը, կարծում եմ, ընդամենը նախընտրական հերթական տեխնոլոգիաներից է։ Մայիսի 31-ից հետո այն իր լուծումը ստանալու է։ Հարցն ընդամենը այն է՝ ՀՀԿ-ն  ինքնուրո՞ւյն կձևավորի ավագանու մեծամասնությունը, թե՞՝ ԲՀԿ-ի հետ միասին։
Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է նաև, թե ցավում է, որ այդ հակամարտությունների մեջ ներքաշված անձինք չեն պատկերացնում, որ իրենք ընդամենը օգտագործվում են որպես «թնդանոթի միս».
-Քանի որ հունիսի 1-ին քաղաքական փոփոխություն չի լինելու, այդ  բոլոր տարաձայնություններն անմիջապես հարթվելու են։  Եթե նայում ենք,  թե ովքեր են հակամարտող կողմերը և ինչ անուններ ունեն, ապա սա ցույց է տալիս, որ նաև կռիվ  է գնում համայնքի կամ փողոցի շրջանակում, թե ով է ավելի «ծանրակշիռ» հեղինակություն։

Согласно Армену Мартиросяну, некоторые могут стать «пушечным мясом»
Руководитель парламентской фракции «Жарангутюн» Армен Мартиросян,   давая оценку предвыборной кампании и  инциденту в Ачапняке,  в беседе с «7օր»,  сказал:
-Моя оценка отрицательная. Думаю, правоохранительные органы очень плохо работают в этом направлении. В противном случае то, что было явным, давно должно было быть раскрыто. Что касается конфликта между представителями РПА и ППА, то он меня волнует как уголовное явление, а не политическое , так как этот конфликт между партнерами по коалиции, на мой взгляд, просто очередная предвыборная технология. Он получит свое разрешение после 31-го мая. Вопрос просто в том, сформирует ли РПА большинство в авагани в одиночку, или вместе с ППА?
А.Мартиросян сожалеет, что люди втянутые в эти конфликты, не представляют, что они используются всего лишь как «пушечное мясо».
-Так как 1-го июня не будет политических перемен, все эти разногласия будут сглажены. Если мы посмотрим, кто являются противоборствующими сторонами, и какие у них имена, то это покажет, что драка идет в общинной или уличной среде за то, кто является более «весомым» авторитетом.