«Հավատանք, որ փոխենք» ծրագրի շրջանակներո՞ւմ (տեսանյութ)
Երեկ՝ ապրիլի 7–ին, ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը մասնակցել է «Նիգ–Ապարան» հայրենակցական միության 10–րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը։
Ինչպես պարզ է դառնում «Henaran.am»–ի տեղադրած տեսանյութից՝ Ռ. Սարգսյանը շուրջպար է բռնել գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի, ՀՀԿ գաղափարական առաջամարտիկներից հանդիսացող Սամվել Ալեքսանյանի և այլոց ընկերակցությամբ։ Ա. Հովսեփյանը պարելիս կոստյումով ու փոխկապով է եղել, իսկ քիթը վերջերս վիրահատած Ս. Ալեքսանյանը՝ տոնական վառ կարմիր «սվիտրով», սպորտային ոճի բաճկոնով և «դասական» ջինսով։

В рамках программы «Поверим, чтобы измениться»? (видеоролик)
7-го апреля первая леди Республики Армения Рита Саргсян приняла участие в мероприятии, посвященном 10-й годовщине земляческого союза «Ниг-Апаран».
Как видим в размещенном «Henaran.am» видеоматериале, в ходе мероприятия Р. Саргсян танцевала «шурджпар» (круговой танец) с генеральным прокурором РА Агваном Овсепяном, один из главных идеологов РПА Самвелом Алексаняном и другими.
А. Овсепян танцевал в костюме и галстуке, а С. Алексанян – в праздничном ярко-красном свитере, спортивной куртке и «классических» джинсах.