ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կմեկնի Աստանա
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մայիսի 21-22-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն՝ Աստանայում հրավիրված ԱՊՀ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով։
ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, Բելառուսի Հանրապետությում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլեգ Եսայանը, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդին կից տնտեսական հարցերի համաժողովում ՀՀ լիազոր ներկայացուցիչ Արտակ Վարդանյանը և պաշտոնատար այլ անձինք։

Премьер Армении Тигран Саргсян поедет в Астану
21-22-го мая премьер Армении с рабочим визитом отправится в Республику Казахстан на  очередное заседание руководителей правительств стран-членов СНГ.
В состав делегации, возглавляемой премьером РА, входят руководитель аппарата правительства РА Давид Саргсян, министр культуры РА Асмик Погосян, заместитель министра индел РА Шаварш Кочарян, чрезвычайный и полномочный посол РА в  Белоруссии Олег Есаян, полномочный представитель РА в комиссии по экономическим вопросам при экономическом совете СНГ Артак Варданян и другие должностные лица.