Մայիսի 31–ի ընտրություններին կհետևի նաև Եվրոպայի խորհուրդը
Եվրոպայի խորհրդի տեղական և տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսը դիտորդական առաքելություն է իրականացնելու մայիսի 31-ին Երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ։ Առաքելության պատվիրակության ղեկավարն է Մեծ Բրիտանիայից Նայջել Մերմաջեն։ Ընտրությունների ընթացքին հետևելու են նաև Եվրամիության տարածաշրջանային հանձնախմբի 3 անդամ։
Դիտորդները մտադիր են հանդիպել ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի, ԿԸՀ նախագահ Գարեգին Ազարյանի և Երևանի քաղաքապետի թեկնածուների հետ։
Երևանի ավագանու ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար մայիսի 21-ի դրությամբ տեղական կազմակերպություններից ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է դիմել 21-ը։

За выборами 31 мая проследит и Совет Европы
Конгресс местных и региональных властей Совета Европы осуществит наблюдательную миссию во время выборов в авагани Еревана 31-го мая. Руководитель миссии - Найджл Мермадж из Великобритании. ЕС будет также представлен - тремя членами региональной группы ЕС.
Наблюдатели намерены встретиться с министром регионального управления РА , председателем ЦИК Гарегином Азаряном и кандидатами в мэры.
Из местных организаций заявки на наблюдательную миссию на выборах по положению на сегодня подали в ЦИК 21 организация.