Հայազգի աշխարհահռչակ շանսոնիե Շառլ Ազնավուրը հարցազրույց է տվել «ARTN-SHANT» հեռուստաընկերությանը և ասել, որ հայերը ձեռքները գրպանը չեն տանում։
«Ես չեմ կարող ողջ կյանքս աշխատել ու փողերը տալ: Երբ ես մեռնեմ, ո՞վ է փող տալու: Ո՞վ է տներ, դպրոցներ կառուցելու: Դա շատ դժվար է: Հայերը պետք է ամեն տարի, ամեն ամիս գումար հատկացնեն: Նրանք դա չեն անում: Նրանք ժլատ են: Ուրիշներն անում են, իսկ իրենք ուրախանում են: Դա սխալ է: Մենք պետք է աշխատենք հայերի ու Հայաստանի համար»,-ասել է Ազնավուրը:
Շառլ Ազնավուր. «Երբ ես մեռնեմ, ո՞վ է փող տալու»

Шарль Азнавур: «Кто будет давать деньги Армении, когда я умру?»
Всемирно известный французский шансонье армянского происхождения, посол Армении в Швейцарии Шарль Азнавур в интервью телеканалу «ArmeniaTV» , что армяне не протягивают руки к карману.
«Я не могу всю жизнь работать и давать деньги. Я отдаю каждый год. Когда я умру, кто будет давать деньги? Кто будет строить дома, строить школы для детей? Это очень сложно. Армяне должны каждый месяц, каждый год выделять деньги. Они не делают этого. Они скупые. Чужие делают, а они радуются. Это неправильно. Мы должны работать для армян, мы должны работать для Армении», - отметил Азнавур.