Հարավային Կորեայի նախկին նախագահն ինքնասպան է եղել
Հարավային Կորեայի նախկին նախագահ Նո Մու Հենը մայիսի 23–ի առավոտյան ինքնասպան է եղել, ընկնելով իր հարազատ Կիմխե քաղաքի շրջակայքում գտնվող մի ժայռից։ Նախկին նախագահը տեղափոխվել է հիվանդանոց, բայց նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել։
«Սինխուա» գործակալության տեղեկատվության համաձայն՝ մահից առաջ Նո Մու Հենը գրություն է թողել, որի բովանդակությունը ոստիկանությունը դեռ չի բացահայտում։ Տարածված մեկնաբանությունների համաձայն՝ նախկին նախագահի այդ քայլը բացատրվում է հարավկորեացի մի գործարարից 6 մլն. դոլար կաշառք ստանալու շուրջ ծագած կոռուպցիոն սկանդալով։

Бывший президент Южной Кореи покончил жизнь самоубийством
Бывший президент Южной Кореи Но Му Чен утром 23-го мая покончил жизнь самоубийством, сбросившись со скалы неподалеку от родного города Кимхе. Он был доставлен в больницу, но спасти его жизнь не удалось.
Как сообщает агентство «Синьхуа»,  он оставил предсмертную записку, содержание которой полиция пока не разглашает. Многие объясняют этот шаг коррупционным скандалом, разразившимся вокруг  бывшего президента. Его подозревают  в получении взятки в размере $ 6 млн. от одного из южнокорейских бизнесменов.