ՀՅԴ-ն դժգոհ է ընտրությունների արդյունքներից
ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ Հրանտ Մարգարյանն «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ հարցազրույցում իր դժգոհությունն է հայտնել երեկ կայացած ընտրությունների արդյունքներից: Նրա խոսքերով՝ ընտրություններում «հաղթեց փողը», և «ընտրակաշառքը վճռորոշ ազդեցություն ունեցավ ընտրությունների արդյունքների վրա»:
«Ոչ թե ընտրություններով արտահայտվել է ժողովրդի կամքը, այլ արձանագրվել են այն քվեները, որոնք ձեռք են բերվել ընտրակաշառքով»,-ասել է Մարգարյանը:
Ըստ ԿԸՀ-ի հրապարակած նախնական արդյունքների՝ Դաշնակցությունը ստացել է ընտրողների 5.72 տոկոսի քվեն՝ 86 հազարից ավելի ձայն:
«Արձանագրված արդյունքներից գոհ չեմ, որովհետև մեկ անգամ ևս կամ այս անգամ պատճառաբար ավելի մեծ տոկոսով դրսևորվեց, որ փողն է հաղթում քաղաքական ուժերին: Ես դրա համար ցավում եմ, ցավում եմ մեր ժողովրդի համար: Որովհետև այդ նույն իշխանությունները, որոնք այս ժողովրդի թշվառության պատճառն են, նույն այդ ժողովրդի թշվառությունից օգտվեցին իրենց իշխանությունը երկարաձգելու համար»,-հայտարարել է նա:

АРФД недовольна результатами выборов
Представитель Бюро Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» Грант Маркарян в интервью радиостанции «Свобода» выразил свое недовольство результатами состоявшихся накануне парламентских выборов.
По его словам, на выборах «победили деньги» и «избирательная взятка оказала решающее влияние на результаты выборов».
«Посредством выборов была выражена не воля народа, а зафиксированы голоса, приобретенные с помощью избирательной взятки», - сказал Маркарян.
Согласно опубликованным ЦИК предварительным данным, партия «Дашнакцутюн» получила 5,72% или более 86 тысяч голосов избирателей.
«Зафиксированными результатами я недоволен, потому что в очередной раз или на этот раз еще больше, проявилось то, что деньги одерживают победу над политическими силами. Я сожалею об этом, мне больно за наш народ. Потому что  власти, которые являются причиной обездоленности этого народа, воспользовались этой же обездоленностью для продления своей власти», - заявил он.
Грант Маркарян не стал касаться нарушений на выборах, отметив: «Этот вопрос у нас обсуждается. Вскоре мы выступим с официальным заявлением».