ՀԿ նախագահ. «Երթևեկության նոր կանոնների հաստատումը ոչ այլ ինչ է, քան բիզնես»
«Հունիսի 2-ից ուժի մեջ մտած երթևեկության նոր կանոնների հաստատումը ոչ թե անվտանգությունը բարձրաձնելու և կարգ ու կանոն հաստատելու համար է, ինչպես հավատացնում են, այլ շուրջ 70% բարձրացված տուգանքների միջոցով գումարներ հավաքագրելն է»,–այսօրվա ասուլիսին նման տեսակետ է հայտնել
Աքիլլես» ավտովարորդների իրավուքների պաշտպանության ՀԿ նախագահ Էդուարդ Հովհաննիսյանը։
Ըստ բանախոսի տուգանքներից հվաքագրված գումարները ոչ թե պետբյուջե են մուտքագրվում, այլ ՀՀ Ոստիկանության արտաբյուջետային ֆոնդ: «Ըստ իս, նոր որոշումը ոչ այլ ինչ է, քան բիզնես»,- շեշտել է Էդուարդ Հովհաննիսյանը՝ ավելացնելով, որ նոր որոշումը նաև մեծացրել է կոռուպցiոն ռիսկերը:
Նույն ասուլիսին  մասնակցող ՀԿ-ի իրավաբան Արմինե Մկրտչյանն էլ փաստեց, որ աշխատավարձերը մնում են նույնը, իսկ տուգանքերը շարունակում են աճել ու աճել:

Эдуард Ованнисян: «Утверждение новых правил дорожного движения – это ни что иное как бизнес»
«Утверждение вошедших в силу со 2-го июня новых правил дорожного движения преследует цель не повысить безопасность или навести порядок, как заверяют, а собрать деньги посредством увеличившихся примерно на 70% штрафов»,– подобное мнение высказал в ходе пресс-конференции председатель Центра защиты прав водителей «Ахиллес» Эдуард Ованнисян.
По его словам, собранные средства будут направляться не в бюджет, а во внебюджетный фонд Полиции РА.
«На мой взгляд, новое решение – это ни что иное как бизнес», - подчеркнул Эдуард Ованнисян, добавив, что данное решение увеличило коррупционные риски.