Ռուբեն Հայրապետյանը փակել է իր ֆեյսբուքյան էջը
ԱԺ ՀՀԿ–ական պատգամավոր, ՀՖՖ նախահագ Ռուբեն Հայրապետյանը կրկին փակել է իր ֆեյսբուքյան էջը։ Օգտատերերն այնտեղ ակտիվորեն անդրադառնում էին Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում հունիսի 17-ին ՊՆ կենտրոնական կայազորի ռազմական հոսպիտալի ԼՈՌ բաժանմունքի պետ, բուժծառայության մայոր 35-ամյա Վահե Ավետյանին և նրա ընկերներին դաժան ծեծի ենթարկելու փաստը և պատասխան պահանջում։ Ռուբեն Հայրապետյանը, սակայն, այդպես էլ չէր արձագանքում օգտատերերի գրառումներին։ Իսկ Վահե Ավետյանի մահանալուց հետո ընդհանրապես փակել է իր էջը։
Հիեցնենք, որ ավելի վաղ Հայրապետյանը կրկին փակել էր իր էջը, սակայն մայիսի 6–ի խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական շրջանում փոշմանել էր, և ինչպես ինքն էր նշել, էջը կրկին բացել էր իր համար շատ սիրելի մարդու և բազմաթիվ երկրպագուների խնդրանքով:
Ռուբեն Հայրապետյանը նույն կերպ մի քանի անգամ փոշմանեց նաև իր պատգամավոր դառնալու հարցում. նախ հայտարարեց, որ խորհրդարանն իր տեղը չէ և այլևս պատգամավոր չի լինի, հետո՝ ՀՀ և ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը որոշում է կայացրել, որ Հայրապետյանը պետք է մնա ֆուտբոլում, իսկ հետո էլ թե՝ մտափոխվել է և մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվելու է։

Рубен Айрапетян закрыл свою страницу в «Фейсбук»
Депутат парламента от РПА, председатель Футбольной федерации Армении Рубен Айрапетян снова закрыл свою страницу в «Фейсбук». Пользователи сети активно комментировали на ней жестокое избиение 17 июня в ресторане «Арснакар» майора ВС Армении, главы отделения ЛОР госпиталя Ереванского военного гарнизона Ваге Аветяна и его друзей, требуя наказания для виновных. Однако Рубен Айрапетян не отвечал на записи пользователей, а после того, как Ваге Аветян 29-го июня скончался, не приходя в сознание, он и вовсе закрыл свою страницу.
Напомним, что ранее Айрапетян также закрывал свою страницу в «Фейсбук», однако в преддверии парламентских выборов 6-го мая передумал и вновь открыл ее, отметив, что сделал это по просьбам любимого им человека и многочисленных болельщиков. До этого причину закрытия он объяснил участившимися случаями оскорблений в его адрес, высказываемыми на  личной странице.
Председатель ФФА несколько раз передумывал и в вопросе выдвижения своей кандидатуры в депутаты. Сначала он заявлял о предложении Сержа Саргсяна  полностью заниматься развитием армянского футбола и о своем нежелании становиться депутатом. Затем он передумал, заявив, что выдвинется по мажоритарной системе в избирательном округе №1.