«Ժառանգություն»–«Ազատ դեմոկրատներ» ապահարզանը պաշտոնական տեսք ստացավ
Այսօր մեկնարկած ԱԺ–ի քառօրյա նիստի ժամանակ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը տեղեկացրել է, որ առավոտյան խմբակցության նիստ է տեղի ունեցել և որոշվել է՝ Խաչատուր Քոքոբելյանն այսուհետ որևէ ձևաչափով չի ներկայացնելու «Ժառանգություն» խմբակցությունը։
Այնուհետև ձայնի իրավունք է խնդրել Խաչատուր Քոքոբելյանը՝ իր հերթին հայտարարելով՝ առաջարկել է, որ Ռուբեն Հակոբյանը հրաժարական ներկայացնի խմբակցության ղեկավարի պաշտոնից, և «Ժառանգությունը» ղեկավարի Զարուհի Փոստանջյանը։
–Հայտարարում եմ, որ ի սկզբանե, երբ կանոնակարգը ընդուվել է, որոշվել է, որ «Ժառանգություն»–«Ազատ դեմոկրատներ»–հանրային սեկտոր միասնական խմբակցություն է։ Այսօրվանից ես և Ալեքսանդր Արզումանյանը ֆորմալ առումով մնալով խմբակցությունում, կներկայացնենք «Ազատ դեմոկրատներին»,–նշել է Քոքոբելյանը։

Развод «Наследия» и «Свободных демократов» получил официальный вид
Сегодня утром состоялось заседание парламентской фракции «Наследие», на котором было решено, что отныне председатель партии «Свободные демократы» Хачатур Кокобелян не будет представлять фракцию. Об этом во время стартовавшей сегодня четырехдневки Национального собрания РА заявил руководитель фракции Рубен Акопян.
Хачатур Кокобелян, в свою очередь, предложил, чтобы Рубен Акопян подал в отставку с поста руководителя фракции, а его место заняла Заруи Постанджян.
«Во время принятия регламента было решено, что “Наследие”, “Свободные демократы” и общественный сектор являются единой фракцией. С сегодняшнего дня я и Александр Арзуманян, формально оставаясь во фракции, будем представлять “Свободных демократов”», - отметил Кокобелян.