Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ գեներալ Միշել Սուլեյմանին՝ Բեյրութում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ:
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն,
Խոր ցավով և ցասումով տեղեկացանք հոկտեմբերի 19-ին Բեյրութում տեղի ունեցած անմարդկային և սահմռկեցուցիչ ահաբեկչական գործողության մասին, որի պատճառով զոհվեցին և վիրավորվեցին տասնյակ անմեղ քաղաքացիներ։
Այս տխուր առիթով Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին, զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն և հարատև խաղաղություն:

Президент РА направил телеграмму соболезнования президенту Ливана
Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Ливанской Республики генералу Мишелю Сулейману в связи с имевшим место в Бейруте террористическим актом. В телеграмме, в частности, говорится:
«Ваше превосходительство,
С глубокой болью и гневом узнали об имевшем место 19 октября в Бейруте бесчеловечном и ужасающем террористическом акте, по причине которого погибли и ранены десятки невинных граждан.
По этому печальному поводу от имени народа Армении и от себя лично выражаю глубокие соболезнования и поддержку Вам и братскому народу Ливана, родным погибших, желаю стойкости и продолжительного мира.