Օբաման վստահ է, որ ընտրություններում ինքն է հաղթելու
Միացյալ Նահանգների առաջնորդ Բարաք Օբաման վստահ է, որ առաջիկա նախագահական ընտրություններում հենց ինքն է հաղթելու։ Այս մասին ԱՄՆ նախագահն ասել է «Rolling Stones» երաժշտական ամսագրին տված հարցազրույցում։
Լրագրողը կատակով հարցրել է, թե առաջիկա Հելոուինի տոնին (այն կնշվի հոկտեմբերի 31-ին) ինչ զգեստ կընտրեր իր հանրապետական մրցակից Միթ Ռոմնիի համար, ինչին Օբաման պատասխանել է.
–Այս Հելոուինին չգիտեմ, բայց ինչ վերաբերում է հաջորդին, ապա հուսով եմ, որ Ռոմնին կլինի նախագահի նախկին թեկնածուի զգեստով։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նախագահն արդեն քվեարկել է։ ԱՄՆ-ում նախագահական ընտրություններ կանցկացվեն նոյեմբերի 6-ին։

Обама уверен в своей победе на выборах
Американский лидер Барак Обама уверен в своей победе на предстоящих выборах президента США. Об этом он заявил в интервью музыкальному журналу «Rolling Stones».
В нем Обама в числе достижений своей администрации упомянул принятие закона о реформе здравоохранения:
«Трудно спорить с тем, что здравоохранение – это национальный вопрос, имеющий громадное значение, – сказал президент. – Оно составляет 17% или 18% от всей нашей экономики, оно касается жизни каждого».
Президент не имеет ничего против, если в историю его программа здравоохранения войдет как «Обамакэр», т. е. «Обамаохранение». По словам Обамы, он будет этим только гордиться.