Վաշաձե. «Ադրբեջանի նախագահի հետ մենք քննարկել ենք Կովկասի խաղաղությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր»
Վրաստանի արտգործնախարար Գրիգոլ Վաշաձեն Ադրբեջանի նախագահի հետ հանդիպումից հետո վրաց լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է, որ Իլհամ Ալիևի հետ նրանք քննարկել են Կովկասում խաղաղության ու կայունության վերահաստատմանը վերաբերվող հարցերի մասին։
-Մենք քննարկել ենք երկկողմանի քաղաքական և տնտեսական հարաբերություններին վերաբերող խնդիրների լայն շրջանակ, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպություններում Վրաստանի և Ադրբեջանի համագործակցության արդիական թեմաների մասին։ Մենք խոսել ենք նաև տարածաշրջանային անվտանգության և առկա իրավիճակի մասին, - լրագրողներին ասել է Վաշաձեն։

Вашадзе обсудил с Алиевым вопросы мира и стабильности на Кавказе
В рамках двухдневного визита министра иностранных дел Грузии Григола Вашадзе в Баку состоялась его встреча с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы установления мира и стабильности на Кавказе. Об этом после встречи с Алиевым заявил грузинским журналистам Г. Вашадзе.
«Мы обсудили широкий спектр вопросов в сфере двусторонних политических и экономических отношений, а также актуальные темы сотрудничества Грузии и Азербайджана в международных организациях», - отметил Вашадзе, добавив: «Мы говорили о региональной безопасности и существующей ситуации в широком аспекте».