ՀՀ քաղաքացուն դաժանորեն սպանած ռուս սկինհեդները դատապարտվել են 8-19 տարվա ազտազրկման
Մոսկվայի քաղաքային դատարանն այսօր 8-19 տարվա ազտազրկման է դատապարտել  ռուս 6 սկինհեդների, ովքեր մեղադրվում են ՀՀ քաղաքացու սպանության համար։ Այս մասին տեղեկացնում է «ԻՏԱՌ–ՏԱՍՍ»–ը։
19 տարվա բանտարկության է դատապարտվել Եմելիա Նիկոլաևը, ով նախկինում ենթարկվել էր քրեական պատասխանատվության։ Ալեքսանդր Կուչուտկինը, Վլադիմիր Բելյակովը և Վլադիմիր Ստեպանովը դատապարտվել են 10, իսկ Ալեքսեյ Կիսիլյովն ու Դմիտրի Սուդակովը՝ 8 և 14 տարվա ազատազրկման։
Ստեպանովից բացի, բոլոր դատապարտյալները իրենց պատժաժամկետը անցկացնելու են խիստ ռեժիմի կալանավայրում։ Անչափահաս Ստեպանովը կուղարկվի ուղղիչ-աշխատանքային գաղութ։
Քննության տվյալներով՝ 2009թ. հոկտեմբերին մեղադրյալ անձինք Վեդենսկու փողոցում հարձակվել ու սպանել էին Հայաստանի քաղաքացու։ Քննության ընթացքում պարզվել է, որ նրանք սպանությունը իրականացրել են ազգային ատելության հողի վրա։ Նրանք զոհին դաժանաբար ծեծել ու ապա դանակի 11 հարված են հասցրել, իսկ վերջում կողոպտել։
2010թ. նմանատիպ հանցագործություն էր կատարվել Միջին Ասիայից եկած մի քաղաքացու հանդեպ։ Վերջինիս նույնպես դաժանորեն ծեծել ու այնուհետև դանակի հարվածներով սպանել։

Убивших гражданина Армении скинхедов приговорили к длительным срокам заключения
Московский городской суд сегодня огласил приговор семи обвиняемым по делу о нападении и убийствах по мотивам национальной ненависти. Ранее присяжные признали доказанной вину шести из них, еще один был единогласно оправдан, сообщает «ИТАР-ТАСС».
Согласно решению суда, шесть скинхедов приговорены к лишению свободы на сроки от 8 до 19 лет.
Самый большой срок - 19 лет заключения - назначен Емельяну Николаеву с учетом уже имеющейся у него судимости. Также ему назначено 2 года ограничения свободы после отбытия наказания и штраф в размере 5 тыс. рублей. Александр Кичуткин, Владимир Беляков и Владимир Степанов приговорены к 10 годам лишения свободы каждый. Алексей Киселев и Дмитрий Судаков - к 8 и 14 годам лишения свободы соответственно.
Все подсудимые, за исключением Степанова, будут отбывать наказание в колонии строгого режима. Последний в связи с тем, что является несовершеннолетним, будет помещен в исправительную колонию.
В 2009 году преступники, вооружённые ножами, напали в Москве на гражданина Армении. Они избили его и нанесли более 10 ударов ножом. Потерпевший скончался от потери крови. Через несколько месяцев злоумышленники напали ещё на двух человек, которые получили множественные ножевые ранения.