Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խոստանում է մեկ անգամից ավելի չլինել նախագահի թեկնածու
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ իր թեկնածությունն է առաջադրելու առաջիկա նախագահական ընտրություններում։
–Մեկ անգամ եմ լինելու նախագահի թեկնածու։ Այլևս՝ երբեք,–հայտարարել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Նա նաև հավաքական թեկնածության հայտի մասնակցության հրավեր է հղել շարքային քաղաքացիներին, մտավորականներին, երիտասարդներին, բոլոր հայերին, հանրային սեկտորի ներկայացուցիչներին, իրավպաշտպաններին և քաղաքական կուսակցություններին, ովքեր հավատում են, որ մեր երկիրը մեկի կուսակցասեփականություն չէ.
Սա ես անում եմ որպես ՀՀ քաղաքացի, ով կրում է պատասխանատվություն, կամք և մեղք այսօրվա իրավիճակի համար և ուզում եմ մասնակցել դրա ապաքինմանը։
Ի դեպ, Ր. Հովհաննիսյանը հրաժարվել է պատասխանել լրագրողների հարցերին՝ խոստանալով դա անել երկուշաբթի՛ հրավիրվելիք ասուլիսում։

Раффи Ованнисян обещает не выдвигать свою кандидатуру больше одного раза
Председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян сегодня созвал пресс-конференцию, во время которой сообщил о решении выдвинуть свою кандидатуру на предстоящих в 2013-ом году выборах президента РА.
«Я заявляю о своем участии на предстоящих президентских выборах», - отметил Ованнисян, пообещав не выдвигать свою кандидатуру больше одного раза.
Он также обратился к обществу и политическим кругам с предложением стать единым кандидатом от оппозиции:
«Это я делаю как гражданин РА, который чувствует на себе ответственность за сегодняшнюю ситуацию и готов принять участие в ее исправлении».
Отметим, что Раффи Ованнисян отказался отвечать на вопросы журналистов, пообещав сделать это в понедельник – во время пресс-конференции.