Վրաստանի ՆԳ նախկին նախարարին ազատազրկում է սպառնում
Ռուսական «Վզգլյադ»–ի փոխանցմամբ՝  Վրաստանի պատիժների իրականացման նախարար Սոզար Սուբարին հայտարարել է, որ բավարար հիմքեր ունի Վրաստանի ՆԳ նախկին նախարար Բաչո Ախալայային քրեական պատասխանատվության ենթարկելու համար։
–Ախալայան պետք է պատասխան տա բանտում 7 դատապարտյալի մահվան համար, ինչը բավարար է, որ նրան ձերբակալելեն,–ասել է Սուբարին։
Նշենք, որ ավելի վաղ Բաչո Ախալայան «Վրացական երազանք» կոալիցիայի հաղթանակից հետո  երկրից հեռացել էր։ Սակայն երեկ «Facebook» սոցիալական կայքի իր էջում նա գրառում է արել, որում նշել է, որ վերադարձել է և պատրաստ է պատասխանել իր գործունեության հետ կապված բոլոր հարցերին։

Экс-главе МВД Грузии пригрозили судом за смерть семерых заключенных
Министр по исполнению наказаний, пробации и юридической помощи Грузии Созар Субари заявил, что располагает «достаточными основаниями» для привлечения к уголовной ответственности бывшего министра МВД страны Бачо Ахалая, сообщает газета «Взгляд».
«Ахалая должен понести ответ за убийство в тюрьме семерых человек, чего достаточно для его ареста», - сказал министр.
Отметим, что бывший министр обороны и МВД Грузии Бачо Ахалая, покинувший страну после победы на парламентских выборах  альянса «Грузинская мечта» и скрывшийся в неизвестном направлении, заявил о готовности ответить на вопросы следствия.
В сентябре Ахалая подал в отставку после того, как достоянием гласности стали кадры измывательств над заключенными.