Արծվիկ Մինասյանը կոչ է արել դեմ քվեարկել բյուջեի նախագծին
ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը խորհրդարանում 2013թ. բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ընդգծել է, որ թեև այդ փաստաթղթում ներառված են ռիսկերը, բայց դրանց նկարագրությունը հնարավորություն չի տալիս դրանք ընկալել, հասկանալ և կառավարել:
–Այդ ռիսկերի նկարագրությունն այնքան ծավալուն է, այնքան անորոշություններ են պարունակում։ Եթե անգամ այս բյուջեն չկատարվի, հիմնավորում կա՝ համաշխարհային զարգացումները թույլ չեն տվել: Ցանկացա՛ծ ձախողում կարելի է պատճառաբանել դրանով,-հայտարարել է նա:
Պատգամավորը նաև նշել է, հաջորդ տարվա գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթով կառավարությունը չի լուծում 240 000 գործազուկներին աշխատանքով ապահովելու, տնտեսական աճի և այլ խնդիրները։

Арцвик Минасян призвал проголосовать против проекта бюджета
Во время обсуждения проекта бюджета Армении на 2013г. депутат от фракции АРФД Арцвик Минасян призвал своих коллег проголосовать против его принятия.
Он отметил, что хотя в документе и учтены риски, тем не менее, в нем нет конкретики.
«Описание этих рисков столь объемное, столь расплывчатое, что даже если бюджет не будет выполнен, то это можно будет обосновать мировыми процессами. Подобным образом можно аргументировать любой провал», - заявил он.
Кром того, по словам Минасяна, проект бюджета не предполагает решения экономических проблем, в том числе, обеспечение работой 240 тыс. безработных граждан.