Բոսնիայում և Իրաքում կռված բրիտանացի 47-ամյա զինծառայողը փոխել է իր սեռը և մտադիր է մայրանալ
Բրիտանիայում 47-ամյա զինծառայող Ռասել Ջեքսոնը, ով 25 տարի գտնվում է զինծառայության մեջ (ընդ որում՝ արքայական գնդում), որոշել է կտրուկ կերպով փոխել իր կյանքը։ Զինվորականը որոշել է իրագործել իր վաղեմի երազանքը. անցնելով բազմաթիվ վիրահատությունների միջով՝ Ջեքսոնը կին է դարձել: Այս մասին տեղեկացնում է «Lifenews.ru»-ն:
Ջեքսոնի խոսքով՝ ինքն իր ողջ գիտակցական կյանքում դժգոհ է եղել իր սեռական կարգավիճակից և ցանկացել է գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչ դառնալ, սակայն փորձել է պայքարել իր ներքին մղման դեմ ու հենց այդ պատճառով էլ 16 տարեկանում ծառայության է անցել բանակում:
Հյուսիսային Իռլանդիայում, Բոսնիայում և Իրաքում լարված ծառայության ժամանակ Ռասելը առիթ է ունեցել ներկայացնել իր տղամարդկային լավագույն հատկանիշները: Այդուհանդերձ, զգացմունքային տառապանքները զգացնել են տվել, երբ ծառայակիցները զոհվել են նրա աչքի առաջ:
«Երկու տասնամյակ հետո ես հասկացա, որ մեծ սխալ եմ գործել և որոշեցի լքել ռազմակայանը, որպեսզի վերջապես դառնամ այն, ինչ ինձ զգում եմ ներսից: 2011թ. Լանքշիրի կոմսության հիվանդանոցներից մեկի բժիշկները կատարեցին սեռը փոխելու վերջին վիրահատությունը: Ես վճարեցի 6300 դոլար կրծքի իմպլանտների համար: Մինչ այդ ես հատուկ հորմոնալ հաբեր էի օգտագործում, որպեսզի փոխեմ մարմինս»,–հայտնել է Ջեքսոնը:
Նա պատմել է, որ հիմա ավելի երջանիկ է զգում իրեն: Հետագայում նա մտադիր է ընտանիք կազմել, հնարավոր է՝ նաև մայր դառնալ։
–Ես երկար ժամանակ անհույս կերպով փորձում էի աշխատանք գտնել, սակայն բոլոր գործատուները ինձ անլուրջ էին մոտենում,–անկեղծացել է Ջեքսոնն ու հավելել, որ հիմա ինքը մեքենաների անվադողերի սեփական բիզնես է բացել:

Британский солдат сменил пол после 25 лет службы в армии
47-летний рядовой Рассел Джексон, проходивший службу в Королевском полку, решил кардинально изменить свою жизнь и согласился на сложное хирургическое вмешательство по смене пола, чтобы исполнить мечту своего детства – стать женщиной.
По словам бывшего солдата, занимавшегося военным делом на протяжении 25 лет, всю сознательную жизнь он находился в состоянии неудовлетворенности своим гендерным статусом и хотел стать представительницей прекрасного пола, однако пробовал бороться со своей природой и ради этого пошел в армию в 16 лет.
За время напряженной службы в Северной Ирландии, Боснии и Ираке Расселу не раз выпадал шанс продемонстрировать лучшие мужские качества. Тем не менее, эмоциональные переживания брали верх в случаях, когда сослуживцы погибали у него на глазах.
«Спустя два десятилетия я понял, что совершил большую ошибку, и решил покинуть базу, чтобы стать наконец тем, кем себя чувствовал внутри, - сообщил Джексон. - В 2011 году врачи одной из клиник в графстве Ланкашир провели последнюю операцию по смене пола. Я заплатил $6300 за грудные импланты. Задолго до этого я принимал специальные гормональные таблетки, чтобы видоизменить свое тело».
Родные британца были шокированы его отчаянным поступком, так как раньше он ни с кем не делился своим секретом. Однако вскоре семья Джексона смирилась с этим решением и приняла его уже в качестве женщины по имени Дженнин.