Վկայականների հանձնման արարողություն ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում
Նոյեմբերի 24-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Շվեյցարիայի ականազերծման հիմնադրամի կողմից կազմակերպված «Ոչ տեխնիկական հետազոտություն» ուսումնական ծրագրում ներգրավված մասնակիցների վկայականների հանձնման արարողությունը: Ուսուցման ծրագիրն անցկացվել է հոկտեմբերի 15-ից նոյեմբերի  17-ը: Առաջին երկու շաբաթների ընթացքում մասնակիցները կատարելագործել են իրենց տեսական գիտելիքները, իսկ երկրորդ`  գործնականում մասում հմտացել են Սյունիքի մարզում:
Վկայականները հանձնել և ծրագրի մասնակիցներին ուսուցման գործընթացը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը:
Արարողությանը ներկա էր նաև Շվեյցարիայի ականազերծման հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Յոհաննես Օդենդալը, ով տեղեկացրել է, որ Հայաստանի ամբողջ տարածքում նախատեսվում է ոչ տեխնիկական հետազոտություն իրականացնել մինչև 2013թ. ապրիլ ամիսը:

В Министерстве обороны состоялась церемония вручения сертификатов
24 ноября в Министерстве обороны Армении состоялась церемония вручения сертификатов участникам учебной программы «Нетехнических исследований», организованной Фондом разминирования Швейцарии.
Программа продлилась с 15 октября по 17 ноября. В первые две недели участники усовершенствовали свои теоретические знания, затем последовали практические занятия, которые прошли в Сюникской области. Сертификаты участникам вручил замминистра обороны Армении Ара Назарян. На церемонии присутствовал также руководитель армянского офиса Фонда разминирования Швейцарии Йоханнес Одендал, который сообщил, что реализация программы нетехнических исследований в Армении продлится до апреля 2013 года.