ՀԱԿ–ը քննարկել է ԲՀԿ–ի որոշումը
Հայ ազգային կոնգրեսի՝ քիչ առաջ ավարտված քաղաքական խորհրդի նիստից հետո Կոնգրեսի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը հայտարարել է, որ նիստի ընթացքում քննարկվել են նաև «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի նիստում այսօրվա կայացրած որոշումը:
«Կոնգրեսը քննարկումներ է սկսել երկրում ստեղծված նոր քաղաքական իրավիճակի շուրջ, և քննարկումների արդյունքը կներկայացվի մոտ օրերս»,- նշել է Մուսինյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԲՀԿ քաղխորհրդի նիստի ժամանակ որոշում է կայացվել, որ կուսակցությունը սեփական թեկնածուով հանդես չի գալու ու չի սատարելու թեկնածուներից որևէ մեկին:

АНК обсуждает решение «Процветающей Армении»
В центральном офисе Армянского национального конгресса прошло заседание политсовета, в ходе которого обсуждалось заявление партии «Процветающая Армения» относительно предстоящих президентских выборов.
После заседания пресс-секретарь АНК Арман Мусинян в беседе с журналистами отметил, что на данный момент в АНК продолжают обсуждения вокруг создавшейся новой политической ситуации.
«Окончательное решение будет принято после обобщения обсуждений», - добавил он.
Мусинян воздержался от ответа на другие вопросы, включая вопрос о том, ожидал ли АНК подобного поведения со стороны  партнеров.