Իրենց հայտարարագրերն են ներկայացրել նաև ՀՀ նախագահի մյուս թեկնածուները
Իրենց գույքն ու եկամուտը հայտարարագրել են նաև ՀՀ նախագահի թեկնածուներ Պարույր Հայրիկյանը, Արման Մելիքյանը, Արամ Հարությունյանը և Անդրիաս Ղուկասյանը։
ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը հայտարարագրել է անշարժ գույք Կոտայքի, Գեղարքունիքի մարզերում և Երևանում, 2003 թվականի արտադրության «Ջիփ Լարեդո» ավտոմեքենա, փոխառություններ «Սիթի Բանկից»՝ 21.000 դոլար, Կենսաթոշակային հիմնադրամից՝ 360.000 դրամ, «Բանկ օֆ Ամերիկայից»՝ 23.000 դոլար, «Բարկլեյս Բանկ Դելվերից»՝ 6000 դոլար, 0,0001 %-ի բաժնեմաս MGM ընկերությունում և հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ 20 198.32 դոլար և 120.000 դրամ:
ԼՂՀ նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը հայտարարագրել է միայն այն ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցած իր դրամական միջոցները՝ 440.000 դրամ:
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը հայտարարգրել է անշարժ գույք Երևանի Լվովյան և Ծարավ Աղբյուրի փողոցներում, Գազ 3110101 մակնիշի ավտոմեքենա, և հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ՝ 500 դոլար և 1.600.000 դրամ:
«Ռադիո Հայ» ՍՊԸ–ի հիմնադիր Անդրիաս Ղուկասյանը հայտարարգրել է 3 անշարժ գույք Կոտայքի մարզում, ևս մեկը՝ Երևանում, «Ռադիո Հայից»  ստացված 9.000.000 դրամ և «Ա-3 Ճարտարապետներ» ընկերությունից՝ 4.000.000 դրամ եկամուտները: Հայտարարագիրը ներկայացնելու պահին նրա դրամական միջոցները կազմել են 2.500.000 դրամ: Նա նաև 45% մասնաբաժին ունի «Ֆլամինգո-Արտ Լողափ» ՍՊԸ-ում:
Ավելի վաղ նախորդ մեկ տարվա դրությամբ իրենց գույքի և եկամուտների հայտարարագրերը իրենց հայտարարգերեն էին ներկայացրել ՀՀ նախագահի թեկնածուներ Սերժ Սարգսյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Վարդան Սեդրակյանը:
ՀՀ գործող նախագահ, ՀՀԿ ղեկավար Սերժ Սարգսյանը հայտարարագրել էր, որ Ստեփանակերտում 96 քմ բնակարան, 1992թ. արտադրության «Միցուբիշի Մոնտերո» ավտոմեքենա, 18-20-րդ դարերի հնաոճ իրեր, հայտնի նկարիչների կտավների հավաքածու, ժամանակակից նկարիչների 32 կտավներ և հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ 108 միլիոն 400 հազար դրամ ունի:
ՀՀ նախկին վարչապետ, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ Հրանտ Բագրատյանը հայտարարագրել էր ՀՀ ԱԺ պատգամավորի իր աշխատավարձը՝ 2180980 դրամ, Ռուս-հայկական համալսարանից 1073900 դրամ աշխատավարձը, Ուկրաինայի Ազգ. բանկի Բանկային գործի համալսարանից՝ 91439 հրիվնա, Pernod-Ricard–ից՝ 9400 եվրո և «Ասմուս Ռոնտե»–ից՝ 7342000 դրամ աշխատավարձերը: Հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ նա ունի 65.000 ԱՄՆ դոլար:
«Ժառանգության» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարագրել էր Երևանի Նորքի և Երզնկյան փողոցների վրա ունեցած անժարժ գույքը, Գազ 311000 մակնիշի մեքենան և հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցած 402.000 դրամ և 51.000 ԱՄՆ դոլարը:
Էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը իր հայտարարգրում նշել էր մի քանի հողամասեր Կոտայքի մարզում և Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն, Արաբկիր վարչական շրջաններում, 2011թ. արտադրության Միցուբիշի Outlander 3.0 մակնիշի թեթև մարդատարը: Սեդրակյանը նշել է, որ թանկարժեք գույք չունի:

ЦИК опубликовала декларации всех кандидатов в президенты
Центральная избирательная комиссии Армении опубликовала декларации об имуществе и доходах всех 8 кандидатов в президенты.
Председатель союза «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян задекларировал земельные участки в Котайкской области, Ереване и в Гегаркуникской области, «Джип Ларедо» (выпуск 2003 года). Доходы кандидата образовались за счет оборота $50 тыс. в разных банках США, а также пенсии в размере 360 тыс. драмов. На момент предъявления декларации денежные средства составили $20198 и 120 тыс. драмов. Айрикян задекларировал 300 акций компании «MGM».
Бывший министр иностранных дел НКР Арман Меликян задекларировал лишь  имевшиеся на момент предъявления декларации 440 тыс. драмов.
Председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян задекларировал дом и строение площадью 107,9 кв.м, являющиеся его единоличной собственностью, а также одну квартиру и автомобиль марки «Газ 3110-101» 2003 года выпуска. Его доходы образуются от сбережений и займов. На момент предъявления декларации у Арутюняна было 1 млн. 600 тыс. драмов и $500.
Председатель Совета «Радио Ай» Андриас Гукасян задекларировал одну квартиру в центре Еревана, один собственный дом, земельный участок в Зовуни, а также автомобиль марки «Toyota Prado» 2007 года выпуска, 45% акций ООО «Фламинго-Бич Арт». Его доходы образуются от предпринимательской деятельности. На момент предъявления декларации у Гукасяна была сумма в размере 2,5 млн. драмов.
В декларации действующего президента Армении, руководителя РПА Сержа Саргсяна зафиксированы: квартира в городе Степанакерт (96 кв.м.), автомобиль «Митсубиши Монтеро», антиквариат 18-20 веков (статуэтки, изваяния и пр.), собрание полотен (Ханджян, Сарьян, Акопян, Гюрджян, Башинджагян, Минас, Ерванд Кочар, Коджоян, Абегян), 32 картины современных художников, а также имеющиеся на день заполнения декларации сбережения в размере 108 миллионов 400 драм.
Бывший премьер-министр РА, председатель партии «Свобода» Грант Багратян  получает зарплату депутата НС (2180980 драм в год), в Российско-армянском университете (1073900 драм), в университете Банковского дела Украины (91439 гривен), в «Pernod-Ricard» (9400 евро) и в  компании «Асмус Ронте» (7342000 драм). Денежные сбережения составили 65.000 долларов.
У председателя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна имеется недвижимость в Ереване по улице Ерзнкян и в Норке, а также автомобиль марки «ГАЗ 311000». Денежные средства составили 402.000 драм и 51.000 долларов.
Эпосовед Вардан Седракян задекларировал несколько земельных участков в Котайке, в районах Еревана Канакер-Зейтун и Арабкир, автомобиль «Митсубиши Outlander 3.0» 2011 года выпуска. Согласно декларации, дорогостоящего имущества у него нет.