Ադրբեջանական հաքերները գրոհել են «Ընդհատված երգը» ֆիլմի պաշտոնական կայքը
Հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների մասին պատմող առաջին գեղարվեստական ֆիլմի www.prervannaya-pesnya.ru կայք' գործարկվելու առաջին երկու օրերին այցելել է ավելի քան 25000 մարդ: Հունվարի 18-ի լույս 19-ի գիշերը կայքը հարձակման է ենթարկվել ադրբեջանական հաքերների կողմից, ինչի արդյունքում բոլոր այցելուները մեխանիկորեն վերահասցեավորվել են ադրբեջանական հակահայկական բովանդակության կայքերի վրա: Կարճ ժամանակ անց կայքը սպասարկող կազմակերպության ջանքերով դրա բնականոն աշխատանքը վերականգնվել է:
Ֆիլմի ստեղծողները դիտարկում են ադրբեջանական հաքերների նման քայլը որպես հայերի ուժերով նկարահանվող ֆիլմի հանդեպ այնհանդուրժողականության ևս մեկ դրսևորում:
Հիշեցնենք, որ «Ընդհատված երգը» կինոնկարի ստեղծման գաղափարը Մոսկվայում բնակվող մի խումբ հայ երիտասարդներինն է: Ֆիլմի նպատակն է անաչառ մոտեցմամբ ներկայացնել դարերի ընթացքում ստեղծված այն իրականությունը, որն այսօր խոչընդոտում է երկու ժողովուրդների համակեցությանը:
Ֆիլմի հեղինակները չեն պաշտպանում հերոսներից որևէ մեկի դիրքորոշումը, այլ ընթացող բանավեճի միջոցով փորձում են գտնել երկուստեք ընդունելի ելքը' ստեղծված իրավիճակից:
Կինոնկարի պրեմիերան կկայանա Մոսկվայում մայիսի վերջին, այնուհետև նպատակ կա ֆիլմը ցուցադրել ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի, Վրաստանի, Թուրքիայի, Հնդկաստանի, Մերձավոր Արևելքի և որոշ Բալկանյան պետությունների մեծ էկրաններին: Ֆիլմի ռեժիսորն է Արիկ Մանուկյանը, գլխավոր պրոդյուսերը' Աշոտ Պողսյանը:
Ֆիլմի ֆինանսավորումն իրականացվում է ստեղծագործական խմբի անձնական միջոցներով, սակայն անհրաժեշտ են լրացուցիչ միջոցներ որոշ մասայական տեսարանների  նկարահանման, ինչպես մաև տարբեր երկրներում պրեմիերաների ու ցուցադրումների հավուր պատշաճի կազմակերպման համար: Նկարահանող խումբը պատրաստ է քննարկել նախագծին օժանդակության բոլոր այն առաջարկները, որոնք չեն ենթադրում սյուժեի փոփոխում:

Азербайджанские хакеры атакуют официальный сайт фильма ''Прерванная песня''
За 2 дня, последующих открытию официального сайта первого художественного фильма об армяно-азербайджанских отношениях ''Прерванная песня'' - www.prervannaya-pesnya.ru - его посетило свыше 25000 человек. В ночь с 18 на 19 января сайт был взломан азербайджанскими хакерами, в результате чего все посетители автоматически попадали на азербайджанские сайты антиармянского содержания. Спустя недолгое время силами компании, обслуживающей сайт, он был восстановлен.
Создатели фильма расценивают провокационные действия злоумышленников как очередное проявление нетерпимости азербайджанской стороны к тому обстоятельству, что фильм снимается силами армян.
Напомним, что идея создания картины "Прерванная песня'' принадлежит группе молодых армян, живущих в Москве. Картина ставит целью непредвзято повествовать о сложившихся веками реалиях, являющихся преградой для мирного сосуществования двух народов.
Авторы фильма не имеют намерения защищать позицию кого-либо из героев, а посредством дискуссии, разворачивающейся в фильме, стремятся найти то общее, что может быть выходом из сложившейся ситуации.
Премьера картины состоится в конце мая. Помимо России, Армении и Азербайджана авторы намерены вывести фильм на большие экраны США, Франции, Грузии, Турции, Индии, стран Ближнего Востока и некоторых балканских государств. Режиссером фильма является Арик Манукян, генеральным продюсером - Ашот Погосян.
Финансирование картины осуществляется на личные средства создателей. Однако проекту необходимы дополнительные ресурсы для съемок зрелищных флешбэков (отклонение от повествования в прошлое) и для достойного проведения премьер и показов в разных странах. Съемочная группа готова рассмотреть все предложения, не подразумевающие искажения сюжета.