Աղվան Վարդանյան. «Դժվարանում եմ պատկերացնել հանրահավաք՝ «Անի» հյուրանոցում»
ՀՅԴ ներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը այսօր հրավիրված ասուլիսում անդրադարձել է «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին և Անի հյուրանոցում նրա հրավիրած հանդիպմանը։
–Դժվարանում եմ պատկերացնել հանրահավաք՝ «Անի» հյուրանոցում,–նշել է Ա. Վարդանյանը՝ ավելացնելով, որ իրենց համար անորոշ է, թե ի՞նչ հանդիպում է դա, ի՞նչ են նախատեսում անել: Եվ, ընդհանրապես, շատ բաներ ՀՅԴ–ի համար անհասկանալի են:
Հանրահավաքի 5000 հոգուն ասել՝ հաջորդ հանրահավաքը Անի հյուրանոցում, ճիշտ չէ: Այս շարժումը պետք է լինի հստակ հանգրվաններով: Մեզ համար անհասկանալի է մեկ օրով Մոսկվա գնալը և ժողովրդի հաղթանակը Պուտինից բերելը։ Անհասկանալի է ապրիլի 9-ի մոմավառությունը, ոստիկանապետի հետ աղոթելը կամ Հիսուսի հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելը: Որքան գիտենք՝ Հիսուսը հարություն է առել,–եզրափակել է Ա. Վարդանյանը:

Агван Варданян: «Затрудняюсь представить митинг в отеле»
Во время сегодняшней пресс-конференции представитель АРФД Агван Варданян коснулся организуемой лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном встречи в гостинице «Ани».
«Затрудняюсь представить митинг в отеле», - отметил Варданян, добавив, что для АРФД непонятно, какую все-таки встречу организует Раффи Ованнисян и что на ней запланировано.
«Заявлять 5 тыс. участникам митинга, что следующая встреча состоится в гостинице «Ани» неправильно. Данное движение должно обладать четкой позицией. Нам непонятна позиция, когда вылетаешь в Москву, чтобы привезти от Путина победу народа. Нам непонятна церемония зажжения свечей 9-го апреля, совместная с начальником полиции молитва или объявление минуты молчания по распятому Христу. Насколько нам известно, Иисус воскрес», - заключил Варданян.