Արմեն Ռուստամյան. «Միմյանց նկատմամբ սև քարոզչությունը ջուր է լցնում իշխանությունների ջրաղացին»
Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը համոզմունք է հայտնել, որ եթե ոչիշխանական ուժերը կարողանան վերահսկել մայիսի 5–ի ավագանու ընտրությունների գործընթացը, իշխանությունների համար վերարտադրվելը դժվար կլինի:
–Եթե մեր ժողովրդին հերթական անգամ հիասթափեցնենք, դա քաղաքական ուժերի համար ծանր հետևանք կունենա։ Եթե հետընտրական դաշինքից որևէ ուժ հրաժարվի, նա ակնհայտորեն քաղաքական դիակ կդառնա,–պնդել է Ռուստամյանը։
Նա ավելացրել է, որ հետընտրական դաշինք ստեղծելու միջոցով հնարավորություն կա քաղաքապետին, իսկ դրանից հետո՝ նախագահին փոխել.
–Պետք է պահել ձայները, իսկ ընտրողն էլ պետք է իմանա, որ ընդդիմությանը ձայն տալով՝ նպաստել է իշխանության փոփոխությանը:
Նույն ճեպազրույցների ժամանակ ոչիշխանական ուժերի հասցեին հերթական քննադատությանն էր տուրք տվել «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը։ Անդրադառնալով այդ գործելաոճին՝ Ռուստամյանն ընդգծել է, որ ընդդիմության ներկայացուցիչները միմյանց նկատմամբ նման վարքագծով իշխանության ջրաղացին են ջուր լցնում:
–Պետք չէ գնանք անցյալը փորփրելով, անցյալը հիշելով։ Մեր խնդիրը վաղվա օրվան նայելն է՝ ով է իրապես այս երկրում իշխանափոխություն ուզում, իսկ ով ամեն անգամ մի պատճառ է գտնում, գրգռում, որ նորից գզվռտոց սկսվի: Որքա՞ն կարելի է նույն սխալը կրկնել,–ասել է Ա. Ռուստամյանը։

«Черный» пиар друг против друга льет воду на мельницу властей – Армен Рустамян
Если невластным силам удастся проконтролировать ход выборов 5-го мая, режиму будет трудно  воспроизвести свою власть в мэрии Еревана. Об этом во время брифинга в Национальном собрании заявил руководитель парламентской фракции АРФД, кандидат в мэры Еревана Армен Рустамян.
«Если мы снова разочаруем избирателей, то это будет иметь для политических сил тяжелые последствия. Если одна из сил откажется от поствыборной коалиции, она автоматически превратится в политический труп», - подчеркнул Рустамян.
Он также добавил, что посредством создания поствыборной коалиции можно будет сменить мэра Еревана, а затем – президента страны:
«Нужно отстоять голоса, а избиратель должен знать, что, проголосовав за оппозицию, он поспособствует смене власти».
В ходе брифинга очередные слова критики в адрес оппозиции прозвучали от руководителя фракции «Наследие» Рубена Акопяна. Касаясь данного обстоятельства, Рустамян подчеркнул, что подобным поведением представители оппозиции льют воду на мельницу властей.
«Не нужно копаться в прошлом и вспоминать о нем. Мы должны смотреть в будущее, увидеть, кто действительно хочет добиться изменений в стране, а кто каждый раз находит причины для ссоры и грызни. Сколько можно повторять ту же ошибку?», - отметил Рустамян.