Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Ազատ Արցախ» թերթին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի կոլեկտիվին, որում ասված է. .
«Հարգելի բարեկամներ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ եւ մեր հանրապետական թերթի բոլոր ընթերցողներին հիշարժան հոբելյանի՝ հիմնադրման 90-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Ստեղծման օրից «Ազատ Արցախը» միշտ եղել է իր ժողովրդի կողքին, արտահայտել նրա հոգսերն ու ձգտումները եւ ամենածանր պահերին դարձել նրա խոսափողը: Հատուկ կուզենայի նշել թերթի առանցքային դերակատարությունը մեր ազգային-ազատագրական նորօրյա պայքարում: Դա յուրօրինակ հերոսություն էր եւ սխրանք, որն արժանի է ամենաբարձր գնահատանքի:
Անցնելով երկար ճանապարհ` թերթն այսօր էլ շարունակում է իր արժանի տեղն զբաղեցնել հանրապետության հասարակական-քաղաքական կյանքում: Վստահ եմ, որ զարգացնելով տասնամյակների ընթացքում կուտակված հարուստ փորձն ու ավանդույթները, «Ազատ Արցախն» այսուհետ էլ հավատարիմ կմնա իր հիմնական նպատակին` ծառայել հարազատ ժողովրդին ու հայրենի երկրին, պատմել մարդկանց առօրյա կյանքի եւ հուզող խնդիրների մասին, ներկայացնել ու պաշտպանել Արցախի Հանրապետության շահերը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` աշխատանքում եւ անձնական կյանքում»:

Бако Саакян поздравил коллектив республиканской газеты «Азат Арцах»
27 июня президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание коллективу республиканской газеты «Азат Арцах», сообщает пресс-служба главы государства.
«Уважаемые друзья!
Искренне поздравляю вас и всех читателей нашей республиканской газеты по случаю памятного юбилея - 90-летия ее основания.
«Азат Арцах» со дня создания всегда был рядом со своим народом, выражал его заботы и стремления, а в самые тяжелые моменты был его рупором. Особо хотел бы отметить ключевую роль газеты в новейшей истории нашей национально-освободительной борьбы. Это было своеобразным проявлением героизма и подвига, которые достойны самой высокой оценки.
Пройдя длинный путь, газета и сегодня продолжает занимать достойное место в общественно-политической жизни республики. Уверен, что развивая десятилетиями накопленный богатый опыт и традиции, «Азат Арцах» и впредь будет привержен своей основной цели - служению родному народу и Родине, освещению повседневной жизни и проблем людей, представлению и защите интересов Республики Арцах.