Կոսովոն 87 երկրի համար այցագրային կարգ է սահմանել
Կոսովոյի իշխանությունները 87 երկրի քաղաքացիների համար այցագրային կարգ են սահմանել: Կառավարությունը հայտարարել է, որ այցագրային նոր կարգը Կոսովոյին կպաշտպանի անօրինական միգրացիայից և մարդկանց առևտրից:
Կոսովո մուտքի արտոնագիր պահանջող երկրների ցանկում են Ռուսաստանը, Ուկրանիան, Բելառուսը, Մոլդովան, Եգիպտոսը, Հնդկաստանը, Ինդոնեզիան, Չինաստանը և Արևմտյան Եվրոպայի երկրները:
Հիշեցնենք, որ Կոսովոն իր անկախությունը հռչակել է 2008թ. փետրվարի 17-ին: Մոտ 100 երկիր արդեն պաշտոնապես ճանաչել է Կոսովոյի անկախությունը, սակայն Սերբիան մշտապես վիճարկում է այդ քայլի օրինականությունը։

Косово ввело визы для граждан 87 стран
Албанские власти Косовского края ввели визовый режим для граждан 87 стран, в том числе для России и Китая, сообщает «Росбалт».
В правительстве Косово считают, что новый визовый режим защитит страну от нелегальной миграции и торговли людьми.
В список стран, гражданам которых для въезда теперь понадобится оформить визу, вошли также Украина, Белоруссия, Молдавия, государства Западной Европы, Египет, Индия, Пакистан и Индонезия.
Напомним, албанские власти Косово при поддержке США и ряда стран Евросоюза 17 февраля 2008 года в одностороннем порядке провозгласили независимость от Сербии. МИД Сербии неоднократно оспаривал правомерность данного решения.