Լևոն Զուրաբյան. «Սերժ Սարգսյանի իմպիչմենտի բոլոր հիմքերը կան»
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյան այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտարարել է, որ Սերժ Սարգսյանի իմպիչմենտը պահանջելու բոլոր հիմքերը կան։
Նա ընդգծել է, որ Սերժ Սարգսյանը հրապարակայնորեն ճնշում է գործադրել Վերահսկիչ պալատի վրա՝ ՎՊ ինստիտուտը հավասարեցնելով հողին, իսկ դատախազությանն ամբողջ ազգի առաջ ցուցումներ է տվել, թե որտեղ և ինչքան պետք է քրեական գործեր հարուցել, ու ինչ չարաշահումների մասին պետք է խոսել:
Զուրաբյանի համոզմամբ՝ սա գործող նախագահի սահմանադրական լիազորությունների գերազանցում է, և Սերժ Սարգսյանի գործողությունները հիմք են ստեղծում նրան իմպիչմենտի ենթարկելու համար։

Есть все основания требовать импичмент Сержа Саргсяна – Левон Зурабян
Для требования импичмента Сержа Саргсяна имеются все основания. Об этом в ходе пресс-конференции заявил вице-председатель партии «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян.
По его словам, Серж Саргсян публично оказал давление на Контрольную палату, сравняв этот контролирующий орган с землей, а Генпрокуратуре дал указания, сколько и в каких случаях нужно возбуждать уголовные дела, а также о каких злоупотреблениях следует заявлять публично.
Зурабян подчеркнул, что это является превышением конституционных полномочий президента, и шаги Сержа Саргсяна дают все основание для начала процедуры его импичмента.