Վլադիմիր Պուտինն օգոստոսին մեկնելու է Ադրբեջան
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով իրենց դիվանագիտական աղբյուրներին, գրում են, որ օգոստոսի 12–13–ը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պաշտոնական այց կկատարի Արբեջան։
Այցի ընթացքում կհստակեցվեն երկու երկրների հետագա համագործակցության ուղիները, կստորագրվեն մի շարք փաստաթղթեր։
Նախատեսվում է նաև փաստաթուղթ ստորագրել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերությունների միջև համագործակցության մասին, որով կարագացվի նավթագազային արդյունաբերության ոլորտում նոր համաձայնագրերի ստորագրման բանակցային գործընթացը:

Владимир Путин посетит Азербайджан
На 12-13 августа запланирован официальный визит президента России Владимира Путина в Баку. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на свои дипломатические источники.
В ходе визита будут обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества. Ожидается также подписание ряда соглашений.
В частности, будет подписано соглашение о сотрудничестве между государственными нефтяными компаниями России и Азербайджана («Роснефть» и ГНКАР), что позволит ускорить процесс переговоров, касающихся подписания новых соглашений в сфере нефтегазовой промышленности.