Երևանի քաղաքապետի խորհրդականի գլխին մետաղադրամ են նետել
Այս պահին Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց բողոքի գործողություն է տեղի ունենում երթուղային տրանսպորտի ուղեվարձի գինը 50 դրամով թանկացնելու դեմ։ Բողոքի գործողության մասնակիցները սա անվանում են նախազգուշացման ակցիա: Նրանք ոչ թե խնդրում կամ պահանջում են, այլ նախազգուշացնում են, որ չեն ենթարկվելու այդ որոշմանը` լայնամասշտաբ կազմակերպման, ինքնակազմակերպման արդյունքում հասնելով նրան, որ բնակչության մեծ մասը վճարի նախկին սակագներով:
Ցուցարարները պարզել են «Ո՛չ անհիմն թանկացմանը», «Վարո՛րդ, միացի՛ր պայքարին» և նույնաբովանդակ այլ գրառումներով պաստառներ, իսկ նրանցից ոմանք բողոքի գործողության վայր են գնացել հեծանիվներով։
Ի դեպ, այն պահին, երբ Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Ալբերտ Գևորգյանը քաղաքապետարանի դիմաց պատասխանելիս է եղել լրագրողներին և բողոքի գործողության մասնակիցներին ամեն կերպ փորձել է հիմնավորել տրանսպորտի թանկացումը, ցուցարարներից մեկը նրա գլխին կոպեկ է նետել։ Սա շատ է վրդովեցրել խորհրդականին։
–Սենց ա, հա՞, կոպեկ եք գցում մարդու գլխին, հա՞,–բորբոքված ասել է նա՝ ճեպազրույցը կիսատ թողնելով և վիրավորված հեռանալով։

В советника мэра Еревана швырнули монету
На данный момент перед зданием мэрии Еревана проходит акция протеста в связи с повышением тарифов на проезд в общественном транспорте на 50 драмов. По словам участников протеста, это является акцией предупреждения. Они не просят или требуют, а предупреждают, что не подчинятся решению мэрии и добьются того, чтобы большая часть населения оплачивала проезд по прежним тарифам.
Участники акции развернули плакаты с надписями «Нет неоправданному подорожанию!», «Водитель, присоединяйся к борьбе!» и др., а некоторые из них приехали на акцию на велосипедах.
Кстати, в момент, когда советник мэра Еревана Альберт Геворгян отвечал перед зданием мэрии на вопросы журналистов и всячески пытался обосновать участникам акции повышение тарифов, один из них бросил в него монету, что крайне возмутило советника.
«Значит так, да? Копейками бросаетесь, да?», - разгневанно заявил Геворгян, не закончив беседу с журналистами и оскорблено удалившись.