Սերժ Սարգսյանը փակ հանդիպում է ունեցել ԶԼՄ որոշ ներկայացուցիչների հետ
«hayeli.am»–ի տեղեկություններով՝ նախօրեին Բաղրամյան 26-ում նախագահ Սերժ Սարգսյանը փակ հանդիպում է ունեցել մի շարք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը հրավիրված ԶԼՄ ցանկում եղել է մոտ երկու տասնյակ լրատվամիջոց՝ հիմնականում նրանք, ովքեր ավանդաբար հրավիրվում են նախագահականի միջոցառումներին: Քննարկվել է հարցերի բավական լայն շրջանակ՝ սկսած Սիրիայի շուրջ ծավալվող իրադարաձություններից, վերջացրած Մաքսային միությանն անդամագրվելու և դրա հետևանքով հասարակական տրանսպորտի սպասվող թանկացմանը վերաբերող հարցեր:
Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը ներկա են եղել «Առավոտ» թերթի խմբագիր Արամ Աբրահամյանը, «Մեդիամաքսի» տնօրեն Արա Թադևոսյանը, «Արմնյուզի» տնօրեն Արտակ Ալեքսանյանը, Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական ծրագրի տնօրեն Գևորգ Ալթունյանը, «168 ժամ» թերթի խմբագիր Սաթիկ Սեյրանյանը, «Գոլոս Արմենի» թերթի խմբագիր Ֆլորա Նախշքարյանը, Պետրոս Ղազարյանը՝ «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունից, Կարմեն Դավթյանը՝ «Իրավունք դե ֆակտո»-ից և մի քանի հեռուստաընկերությունների ներկայացուցիչներ: Հանդիպմանը մասնակցելեն նաև Հրաչ Գալստյանն ու Թաթուլ Մանասերյանը, ովքեր, հավանաբար, հրավիրվել են որպես մասնագետներ, համենայնդեպս, մեզ հայտնի չէ, թե նրանք որ լրատվամիջոցն են ներկայացնում:

Серж Саргсян встретился с представителями ряда СМИ
По данным сайта «hayeli.am», накануне в президентской резиденции состоялась закрытая встреча Сержа Саргсяна с представителями ряда СМИ.
Среди приглашенных на встречу СМИ были представители порядка 20 изданий – в основном тех, которые традиционно участвуют в организованных президентским дворцом мероприятиях. В ходе пресс-конференции был обсужден широкий спектр вопросов: начиная с событий вокруг Сирии и заканчивая вступлением в Таможенный союз.
Во встрече принимали участие редактор газеты «Аравот» Арам Абрамян, директор издания «Медиамакс» Ара Тадевосян, директор «Армньюз» Артак Алексанян, директор информационной программы Общественного телевидения Геворг Алтунян, редактор газеты «168 часов» Сатик Сейранян, редактор газеты «Голос Армении» Флора Нахшкарян, ведущий телеканала «Кентрон» Петрос Казарян, работник издания «Иравунк де-факто» Кармен Давтян и представители ряда других СМИ. Во встрече участвовали также Грач Гастян и Татул Манасерян, которые, по всей видимости, были приглашены в качестве специалистов.