Ադիբեկյան. «Ես չեմ ասում, որ նախագահը չի գնացել կազինո»
«Ես չեմ ասում, որ նախագահը չի գնացել կազինո, չի կրվել: Դա ինձ չի հետաքրքրում, և գուցե նա դա արել է: Բայց հարգելով նախագահի ինստիտուտը՝ այլազգիների մոտ նման հարցադրումը իմ մոտ սադրանքի տպավորություն է թողնում»,- այսօրվա ասուլիսին ասել է սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը՝ անդրադառնալով ԵԽԽՎ նիստում Զարուհի Փոստանջյանի՝ Սերժ Սարգսյանին ուղղված հարցին։
Ըստ բանախոսի՝ անհիմն հայտարարություն անելու համար Զարուհի Փոստանջյանին պատժելու տարբերակներից մեկը կարող է լինել հայց ներկայացնելն ու նրան պատգամավորի անձեռնմխելիությունից զրկելը:
«Այդ ընկերուհուն պետք չէ լուրջ ընդունել: Այսօր նրա մասին խոսում ենք ավելի շատ, քան այլ կարևոր հարցերի»,- նշել է Ադիբեկյանը:

Агарон Адибекян: «Я не утверждаю, что президент не посещал казино»
«Я не утверждаю, что президент не посещал казино и не проигрывал там денег. Это меня не интересует. Может оно и так, но, уважая институт президента, я воспринимаю подобный вопрос в присутствии представителей других наций как провокацию», - заявил во время сегодняшней пресс-конференции социолог Агарон Адибекян, комментируя озвученный Заруи Постанджян в ПАСЕ вопрос Сержу Саргсяну.
По словам социолога, одним из вариантов наказания Постанджян за беспочвенное заявление может стать судебный иск и лишение ее депутатской неприкосновенности.
«Не нужно воспринимать ее всерьез. Сегодня о ней говорят больше, чем о каком-либо другом важном вопросе», - отметил Адибекян.