Տիգրան Սարգսյանը պատասխանել է Սերժ Թանգյանի նամակին
Ինչպես հայտնի է, աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանգյանն ու հայազգի այլ հանրաճանաչ արվեստագետները բաց նամակ են գրել Սերժ Սարգսյանին՝ կոչ անելով պաշտպանել մարդու իրավունքները, այդ թվում՝ նույնասեռականների իրավունքները։
Հայտնի է նաև, որ Սերժ Սարգսյանը «խասիաթ» ունի պատասխանել Թանգյանին, բայց այս անգամ ՀՀԿ խորհրդի նիստում որոշվել է, որ նույնասեռականների շահերը պաշտպանող Սերժ Թանգյանի ու մյուսների հեղինակած նամակին պատասխանելու է Տիգրան Սարգսյանը (դե՛, հասկանում եք, էլի՛)։
Եվ այսպես, ձեզ ենք ներկայացնում պեդոֆիլ խորհրդական ունեցած Տիգրան Սարգսյանի պատասխան նամակը Սերժ Թանգյանին.
«Սիրելի՛ Սերժ,
Մենք անվանակից չենք, բայց «զատո» քո անվանակից Սերժի հետ ես ազգանվանակից եմ։ Սե՛րժ, ես ու դու, մենք բոլորս ենք մեր սերնդակիցներին հաշիվ տալու՝ ինչ ենք արել, որ Սուրբ սարի ներքո նոր հայրենիք փոխանցենք նույնասեռականներին: Ես, իհարկե, դեմ չեմ քո առաջարկին, բայց պատկերացնու՞մ ես այն հարցական արտահայտությամբ աչքերը, որոնց հաշվետվություն պիտի տանք:
Ի՞նչ պիտի ասեմ այստեղ, Սե՛րժ, որ ես իմ ժողովրդին Հայկական աշխարհ խոստացա, ավիրեցի 21-ամյա անկախություն ունեցող պետության տնտեսությունը ու նույնասեռականների համար կանաչ ճանապա՞րհ բացեցի։
Որ լուրջ վերաբերվեցի ու անգամ քննարկեցի պետության ու պետականության հետ աղերս չունեցող՝ օդից վերցրած «վերջնական ճշմարտություննե՞րը»: Դա ական է, Սե՛րժ, ակա՛ն գալիք բազմաթիվ տասնամյակների համար, որ անխուսափելի կործանման կտանի:
Սա պետություն է, Սե՛րժ: Մենք ունենք դրախտավայր-հայրենիք ու պարտավոր ենք ամուր պետություն կառուցել: Միասի՛ն, Սե՛րժ: Այսօրվա նույնասեռականները վաղը մեր զավակների գլխին փոթորիկ կբերեն՝ դառնալով «Bellum omnium contra omnes» կամ «բոլորի պատերազմը բոլորի դեմ»: Ու արդեն հասունացած փոքրիկը կհարցնի. «Դու առաջ նայելով տեսնում էիր այդ ամենը, ինչո՞ւ այնտեղ գնացիր»:
Եվ «ո՞ւր ես առաջարկում գնալ, երբ փամփլիկ, վարդագույն ու չարաճճի ռումբիկները թափվեն»:
Ի՞նչ ենք պատասխանելու նրան: Որ տարիներ առաջ ռոմանտի՞կ էինք կամ չէի՞նք հասկանում:
Այո՛, ժամանակն է փոփոխության: Ու ոչ ոք չի կարող օրենքից բարձր լինել: Բայց նույնասեռականությունը ներդնելու ենք հատիկ առ հատիկ ու հետևողականորեն, որ բացճակատ գոռանք՝ «ազատություն, մենք ազատ ենք»: Որ հպարտորեն կոչ անենք բոլորին՝ եկե՛ք «հետ, դեպի գետը Արազ...»: Որ իմ նախկին խորհրդական Սերոբ Տեր–Պողոսյանի հետ միասին փոքրիկների աչքերին նայելու ու պատասխաններ տալու տեղ ունենանք, Սե՛րժ:
Դրա համար ես քո օգնության կարիքն ունեմ, բոլորի օգնության կարիքն ունեմ՝ Գլենդելից մինչև Ստեփանակերտ, Մելբուռնից մինչև Մոսկվա: Ես հավատում եմ մեր հավաքական հաղթանակին:
Հայաստանը պետք է զգալ, Սե՛րժ, այն անհնարին է զգալ միայն Երևանի կենտրոնի թանկարժեք գրասենյակում նստած, անգամ շատ երկար:
Փոխանցի՛ր, խնդրում եմ, հարգանքներիս հավաստիքը նույնասեռականներին, ու թող գարնան արագիլի ձեր հպարտ ուղերձը կանգնեցնի մեզ սխալ ճանապարհ ընտրելիս:
Սիրով՝ Տիգրան Սարգսյան
Հ.Գ.։ Սե՛րժ, վերևում ներկայացրի պաշտոնական տեսակետ ու դրա համար մի քիչ կծմծեցի քեզ։ Իսկ իրականում ես հոգով ու սրտով ձեր նամակի հետ եմ։ Ավելին՝ շնորհակալ եմ, որ այդքան մտահոգվում եք նույնասեռականների համար։ Թե չէ, մեզ մոտ կան զզվելիներ, ովքեր հազար ու մի անուն են կպցնում Ալեքսանդր Մակեդոնացու «գաղափարական» հետևորդներին։ Ախր չես պատկերացնի, թե ինչքան լավ բան է վզիկը, տոտիկը ...։ Մի խոսքով, «ագո՛նյ, ագո՛նյ ի բեսպաշչադնի ագոնյ»»:

Тигран Саркисян ответил на письмо Сержа Танкяна
Накануне всемирно известный рок-музыкант Серж Танкян и ряд других не менее известных армянских деятелей искусства написали письмо Сержу Саргсяну, в котором призвали защитить права человека, в том числе гомосексуалистов.
Обычно Серж Саргсян сам отвечает Танкяну. Однако на этот раз на заседании Политсовета РПА было принято решение, что на письмо отстаивающих интересы гомосексуалистов Сержа Танкяна и остальных ответит Тигран Саркисян (ну, вы сами понимаете).
Итак, представляем вашему вниманию ответ имевшего в советниках педофила Тиграна Саркисяна Сержу Танкяну:
«Любимый Серж,
Мы не тезки, но зато я – однофамилец твоего тезки. Серж, я и ты, все мы должны будем отчитаться перед будущими поколением за то, что сделали мы, чтобы передать нашу Родину под сенью Священной горы в руки гомосексуалистов. Конечно же, я не против твоего предложения, но представляешь ли ты те вопрошающие глаза, перед которыми мы будет давать этот отчет?
Что мне тогда придется говорить, Серж? Что я пообещал своему народу «Армянский мир», но развалил экономику страны и открыл дорогу гомосексуалистам?
Что серьезно отнесся и даже обсудил не имеющую отношения к государству и государственности, взятую с воздуха «неоспоримую истину»? Это мина, Серж, мина на многие ближайшие десятилетия, которая неизбежно поведет к гибели.
Это государство, Серж. У нас есть рай – Родина, и мы обязаны построить прочное государство. Вместе, Серж. Сегодняшние мины завтра станут ураганом для наших сыновей, станут «Bellum omnium contra omnes» или «войной всех против всех». И уже подросший малыш спросит: «Почему, видя все это, ты пошел данным путем»?
И куда ты предлагаешь идти, когда «посыплются плюшевые, розовые и шаловливые бомбы», Серж?
Что мы ему ответим? Что несколько лет назад мы были романтиками или не понимали этого?
Да, настало время перемен. И никто не может быть превыше закона. Мы шаг за шагом, последовательно будем внедрять гомосексуализм, чтобы затем с чистой совестью заявить: «Свобода, мы свободны!» Чтобы гордо призвать всех: возвращайтесь «назад, к реке Аракс…». Чтобы мы смогли вмести с моим советником-педофилом посмотреть в глаза малышам и дать ответы на их вопросы, Серж.
Для этого мне нужна твоя помощь, помощь всех – от Глендейла до Степанакерта, от Мельбурна до Москвы. Я верю в нашу коллективную победу.
Армению нужно прочувствовать, Серж. Ее невозможно прочувствовать лишь сидя в дорогих офисах в центре Еревана, даже если сидеть очень долго.
Прошу передать гомосексуалистам мое почтение, и пусть ваше гордое послание в виде весеннего аиста остановит нас при выборе неверного пути.
С любовью, Тигран Саркисян
P.S. Серж, выше я представил официальное мнение, поэтому в письме я допустил немного колкостей в твой адрес. В действительности я душой и сердцем присоединяюсь к твоему письму. Боле того, я благодарен, что вы так обеспокоены за гомосексуалистов, а то у нас есть противные, которые готовы навешать какие угодно ярлыки на «идеологических» последователей Александра Македонского. Ты себе не представляешь, насколько это дивная вещь – крылышко, шейка, ножка…