ԵՄ-ն Հայաստանին ևս 4,8 մլն եվրո կհատկացնի
Բազմակողմանի ոլորտային բյուջետային գործառույթների շրջանակներում Եվրոպական միությունը 4.8 մլն եվրո է հատկացրել Հայաստանին` Եվրոպական հարևանության քաղաքականության Գործողությունների ծրագրում ամրագրված պետական ֆինանսների կառավարման, հանրային հատվածի թափանցիկության բարձրացման և Եվրոպական միության և միջազգային առևտային չափանիշների հետ ներդաշնակեցման ուղղությամբ իրականցվող բարեփոխումների դիմաց: Երևանում ԵՄ գրասենյակից տեղեկացնում են, որ այն հանդիսանում է Եվրոպական միության և Հայաստանի կառավարության միջև 2010 թվականին համաձայնեցված բյուջետային օժանդակության գործառույթների մի մասը: Բյուջետային օժանդակության ֆինանսավորումը իրականացվում է Հայաստանի կառավարության գանձապետարանի միջոցով:
Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 21 մլն եվրո, որից 20 մլն եվրոն հանդիսանում է բյուջետային օժանդակություն:

Евросоюз предоставил Армении 4,8 млн евро
Европейский союз предоставил Армении 4,8 млн. евро в рамках Программы действий Европейской политики соседства. Средства предусмотрены для проведения реформ в сферах управления государственными финансами, повышения прозрачности деятельности государственного сектора. Об этом, как передает ИА «Регнум», сообщает пресс-служба офиса Евросоюза в Ереване
Предоставляемые средства являются частью бюджетной поддержки, согласованной в 2010 году ЕС и правительством Армении. В целом программа составляет 21 млн. евро, из которых 20 млн. составляет бюджетная поддержка. 4,8 млн. евро следует предыдущей выплате в декабре 2011 года 8 млн. евро, составив общую сумму в 12,8 млн. евро.