Ինչո՞վ է զբաղվում Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանը
Հղվելով Մոսկվայի թատերական շրջանակներում սեփական աղբյուրների վրա, Ռուսաստանի հայերի «Երկրամաս» թերթը հունվարի 22-ին հայտնել է, որ Ռուսաստանում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թոլադ Բյուլբյուլօղլին հանդիպել է մոսկովյան թատրոնների ադրբեջանցի դերասանների հետ' պահանջելով չմասնակցել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների մասին առաջին գեղարվեստական' «Ընդհատված երգը» ֆիլմի նկարահանման աշխատանքներին (http://www.yerkramas.org/2011/01/22/strannaya-narodnaya-diplomatiya-azerbajdzhanskogo-posla/):
Ինչպես հաղորդվել է ավելի վաղ, ադրբեջանցի դերասանը, որի մասնակցությամբ դեկտեմբերին նկարահանվել են մի շարք տեսարաններ, հրաժարվել է մասնակցել նախագծին' «Ընդհատված երգը» ֆիլմի դեմ ադրբեջանական լրատվամիջոցների կողմից ծավալած թունոտ արշավի պատճառով:
Նկարահանող խմբին այսօր չի հաջողվել «Երկրամաս» թերթի հրապարակած տեղեկատվության վերաբերյալ մեկնաբանություններ ստանալ Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպանությունից:
Թեմայի վերաբերյալ բոլոր նորությունները պարբերաբար կհրապարակվեն «Ընդհատված երգը» ֆիլմի'  www.prervannaya-pesnya.ru պաշտոնական կայքում:
Հիշեցնենք, որ «Ընդհատված երգը» կինոնկարի ստեղծման գաղափարը Մոսկվայում բնակվող մի խումբ հայ երիտասարդներինն է: Ֆիլմի նպատակն է' անաչառ մոտեցմամբ ներկայացնել դարերի ընթացքում ստեղծված այն իրականությունը, որն այսօր խոչընդոտում է երկու ժողովուրդների համակեցությանը: Կինոնկարի պրեմիերան տեղի կունենա մայիսի վերջին:

Чем занят посол Азербайджана в России?
Ссылаясь на собственные источники в театральных кругах Москвы, газета армян России "Еркрамас" 22 января сообщила, что посол Азербайджана в России Полад Бюльбюльоглы проводит встречи с артистами азербайджанской национальности в московских театрах, предупреждая об ответственности перед Азербайджаном в случае их согласия принять участие в съемках первого художественного фильма об армяно-азербайджанских отношениях ''Прерванная песня'' (http://www.yerkramas.org/2011/01/22/strannaya-narodnaya-diplomatiya-azerbajdzhanskogo-posla/).
Как сообщалось ранее, актер-азербайджанец, с чьим участием в декабре были отсняты многие сцены фильма, несколько дней назад отказался от участия в проекте из-за клеветнической кампании, развернутой азербайджанскими СМИ против ''Прерванной песни''.
Комментариев по поводу информации, опубликованной газетой ''Еркрамас'', от работников посольства Азербайджана в Москве съемочной группе получить не удалось.
Все новости относительно данной темы будут постоянно публиковаться на официальном сайте фильма http://www.prervannaya-pesnya.ru/.
Напомним, что идея создания картины "Прерванная песня'' принадлежит группе молодых армян, живущих в Москве. Фильм ставит целью непредвзято повествовать о сложившихся веками реалиях, являющихся преградой для мирного сосуществования двух народов. Премьера состоится в конце мая.