ԵԽԽՎ նստաշրջանին հայկական պատվիրակությունը մասնակցելու է ամբողջ կազմով
Հունվարի 25-ին մեկնարկելիք ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին հայկական պատվիրակությունը մասնակցելու է ամբողջ կազմով. Ստրասբուրգ են մեկնելու ԵԽԽՎ պատվիրակության և՛ հիմնական, և՛ փոխարինող անդամները:
«Այս փաստը, սակայն, ուշագրավ է այնքանով, որ ԵԽԽՎ նստաշրջանի օրակարգում Հայաստանի վերաբերող որևէ հարց չկա, ուստի անհասկանալի է, թե ինչու է հայկական պատվիրակությունը Ստրասբուրգ մեկնում ողջ կազմով»,–գրում է «Ժողովուրդ»-ը։
Թերթի հետ զրույցում ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը մանրամասնել է. «Բազմաթիվ կարևոր հարցեր կան, որոնք վերաբերում են Եվրոպային, և մենք՝ որպես դրա մաս, պարտավոր ենք մեր մասնակցությունը բերել»:

В сессии ПАСЕ армянская делегация примет участие в полном составе
В стартующей 25 января зимней сессии ПАСЕ армянская делегация будет принимать участие в полном составе – в Страсбург отбудут как основные, так и замещающие члены делегации. Об этом сообщает газета «Жоховурд».
«Однако данный факт примечателен тем, что в повестке сессии ПАСЕ нет вопросов, касающихся Армении. Весьма странно, почему армянская делегация отбывает в Страсбург в полном составе», - отмечает издание.
В беседе с газетой руководитель армянской делегации в ПАСЕ Давид Арутюнян в этой связи отметил: «Есть множество важных вопросов, которые касаются Европы, и мы, как ее часть, обязаны проявить в этом свое участие».