Ադրբեջանցիների դիվերսիոն գործողությունները հետ մղելիս զոհված զինծառայողը պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր՝ հունվարի 20-ին, ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Արիության համար» մեդալով։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էին, ղարաբաղաադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսարեւելյան (Ջրաբերդ) և հարավարևելյան (Կորգան) ուղղություններում հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը՝ ժամը 23:50-ից մինչեւ 00:15-ի սահմաններում, արձանագրվել են ադրբեջանական կողմի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր. մարտական դիրքում իր առջև դրված մարտական խնդիրը կատարելու ժամանակ զոհվել էր կրտսեր սերժանտ Արմեն Լեւոնի Հովհաննիսյանը։

Младший сержант Армен Ованнисян посмертно награжден медалью «За мужество»
Президент Арцаха Бако Саакян подписал указ о посмертном награждении младшего сержанта N-ой воинской части Армии обороны НКР Армена Ованнисяна медалью «За мужество» за проявленную при защите государственной границы НКР отвагу.
Как сообщалось ранее, в ночь с 19 на 20 января с 23:50 до 00:15 на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС в северо-восточном (Джраберд) и юго-восточном (Корган) направлениях были зарегистрированы попытки проникновения диверсионных групп противника.
Передовые подразделения АО НКР, зафиксировав действия азербайджанских диверсионных групп в обоих направлениях, перешли к организованной обороне и, нанеся противнику значительные человеческие и материальные потери, отбросили его на исходные позиции.
В результате перестрелки в ходе мужественного исполнения поставленной боевой задачи от пули противника погиб младший сержант Армен Левонович Ованнисян. Для выяснения деталей инцидента ведется следствие.