Հիլարի Քլինթոնն իրեն է մեղադրել Մոնիկա Լևինսկու հետ ամուսնու ունեցած կապի համար
ԱՄՆ-ում հասանելի են դարձել Միացյալ Նահանգների նախկին առաջին տիկին և նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի վստահված անձ Դիանա Բլերի անձնական փաստաթղթերը, որոնցում նկարագրված են Քլինթոնի առանձնազրույցները։ «The Daily News»-ի փոխանցմամբ՝ դրանցում ԱՄՆ նախկին առաջին տիկինը պաշտպանել է ամուսնուն՝ Բիլ Քլինթոնին, չնայած վերջինի՝ Մոնիկա Լևինսկու հետ ունեցած սկանդալային սիրային կապին։ Ավելին, Հիլարի Քլինթոնի ամուսնու դավաճանության համար ինքն իրեն է մեղադրել։
«Նա կարծում է, որ ինքն այնքան էլ խելացի ու զգացմունքային չի եղել։ Իսկ աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունը թույլ չի տվել հասկանալ, թե ինչ գնով է վճարում դրա դիմաց»,–հիշում է Դիանա Բլերը։
Դիանա Բլերը, ում Հիլարի Քլինթոնը մի անգամ անվանել է «ամենամտերիմ ընկեր», մահացել է 2000թ.–ին՝ 62 տարեկան հասակում։ Նրա անձնական փաստաթղթերը հանձնվել են Արկանզասի համալսարանին։

Хилари Клинтон винила себя в связи мужа с Моникой Левински
В США стали доступны личные документы доверенного лица Хилари Клинтон Дианы Блэр с описаниями откровенных разговоров с Клинтон. Об этом сообщает «Gazeta.ru» со ссылкой «The Daily News».
Согласно личным документам, экс-первая леди США защищала Билла Клинтона, несмотря на его свидания с Моникой Левински, обвиняя в том числе себя и врагов президента.
«Она думает, что не была достаточно умна, чувствительна и свободна от своих дел, чтобы осознать, какую цену он заплатил», — вспоминает Диана Блэр.
Блэр описывает также, что первый год для Хилари Клинтон в Вашингтоне был «ужасным» из-за реакции на ее реформу здравоохранения, и вспоминает, что Клинтон «поражена людьми, которые лгут, глядя в глаза».
Диана Блэр, которую Хилари Клинтон однажды назвала «самым близким другом», скончалась в 2000 году на 62-м году жизни. Личные документы Дианы Блэр были отданы в Университет Арканзаса.