Տեղի է ունեցել Վրաստանի նախագահի հրաժեշտի արարողությունը
Այսօր նախագահական նստավայրում տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հրաժեշտի արարողությունը:
Մինչ այդ տեղի ունեցած առանձնազրույցի ընթացքում երկու երկրների նախագահներն ամփոփել են Նախագահ Մարգվելաշվիլիի այցի շրջանակներում կայացած բանակցությունների արդյունքները, որոնք, կողմերի համոզմամբ, նոր ազդակ կհաղորդեն հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանն ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում համագործակցության խորացմանը:
Վրաստանի Նախագահն այսօր կայցելի նաև Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, հանդիպում կունենա Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի հետ:

Серж Саргсян и Георгий Маргвелашвили подвели итоги двусторонних переговоров
Сегодня в резиденции президента Армении состоялась церемония проводов прибывшего в Армению с официальным визитом президента Грузии Георгия Маргвелашвили.
Как передает пресс-служба президента, в ходе прошедшей до церемонии беседы главы двух государств подвели итоги переговоров в рамках визита Маргвелашвили, которые, по убеждению сторон, придадут новый импульс развитию армяно-грузинских дружественных отношений и углублению сотрудничества в ряде сфер, представляющих взаимный интерес.
Президент Грузии сегодня посетит Первопрестольный Св. Эчмиадзин, где проведет встречу с Католикосом всех армян Гарегином Вторым.
После рабочего обеда с Сержем Саргсяном возглавляемая президентом Грузии делегация отбудет из Армении.