Լևոն Զուրաբյան. «Մեզ համար կարևոր են ԲՀԿ–ի գործողությունները»
«Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպելու հրավեր է ստացել։ Այս մասին այսօր խորհրդարանում նա հայտնել է լրագրողների հարցին ի պատասխան։
–Կձևավորենք պատվիրակություն և կհանդիպենք։ Բնականաբար, չի կարելի բացառել, որ ապագայում կլինեն նաև այլ մակարդակի հանդիպումներ,–ասել է Լ. Զուրաբյանը,–սրանից ավելի գործնական քայլեր չեն կարող լինել, և, ի վերջո, ամենն արվելու է ժողովրդի զանգվածներով։ Այո՛, միայն կաբինետային հանդիպումներով ոչինչ չի փոխվի։
Նա նաև հավելել է, որ հիմք ընդունելով ԲՀԿ–ի գործողությունները՝ այդ կուսակցությանն ընդդիմություն է համարում.
–Իմ պատկերացումներով՝ ԲՀԿ–ն վաղուց ընդդիմություն է։ Ողջ աշխարհում պարզ սկզբունք կա՝ ով իշխանություն չէ, իշխանական լծակ չունի, համարվում է ընդդիմություն՝ անկախ նրանից, թե ինքն իրեն ինչպես կկոչի։ Մեզ համար կարևոր են ԲՀԿ–ի գործողություննե՛րը, իսկ համագործակցության գործողությունները մեզ լիովին բավարարում են։

ППА является оппозицией – Левон Зурабян
Руководитель парламентской фракции АНК Левон Зурабян получил от лидера ППА Гагика Царукяна приглашение о встрече. Об этом в ходе беседы с журналистами сообщил сам Зурабян.
«Будет сформирована делегация, которая пойдет на встречу. Естественно, нельзя исключать, что в дальнейшем будут встречи и на ином уровне», - отметил он, подчеркнув при этом, что смена власти должна быть осуществлена посредством народа, поскольку одними «кабинетными встречами» ничего не изменить.
По словам Зурабяна, принимая за основу деятельность ППА, можно сказать, что данная партия является оппозицией.
«В моем представлении ППА уже давно является оппозицией. Во всем мире действует простой принцип: тот, кто не обладает властными рычагами, считается оппозицией – независимо от того, как он себя называет. Для нас важна деятельность ППА, а предпринимаемые ими в вопросе сотрудничества шаги нас полностью устраивают», - заявил руководитель фракции АНК.