Տիգրան Բալայան. «Երբ Պետդեպարտամենտի կայքում պաշտոնյայի անունը փոխված կլինի, այդ ժամանակ կարելի է խոսել նշանակման մասին»
-Թինա Քեյդենաուի նշանակման տեղեկությունը տարածողները փորձ են անում այդ հայտարարությունն անուղղակի կապել Բրայզայի հետ, սակայն իրականում որևէ տեղ այդպիսի բան չի ասվում։ Երբ Պետդեպարտամենտի կայքում պաշտոնյայի անունը փոխված կլինի, այդ ժամանակ կարելի է խոսել նշանակման մասին,- ՄԽ ամերիկացի համանախագահ Մեթյու Բրայզայի փոխարեն Թինա Քեյդենաուի նշանակման մասին լրատվամիջոցներում տեղ գտած տեղեկատվության վերաբերյալ ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը։
Թե ինչքանո՞վ է հավանական Թինա Քեյդենաուի նշանակումը, նա դժվարացել է պատասխանել՝ նշելով, որ ՄԽ-ի համանախագահների նշանակումը պետության համաձայնությունը չի նախատեսում։
-Չեմ կարող ասել նաև, թե որքանով բարենպաստ կամ անբարենպաստ կլինի նրա նշանակումը, քանի որ նա կադրային դիվանագետ է։ Եթե նշանակվի, ուղղակի միջնորդ է լինելու,- «7օր»-ին ասել է Տիգրան Բալայանը։

Тигран Балаян: «Когда имя должностного лица будет изменено на сайте Госдепартамента, тогда можно будет говорить о назначении»
«Распространявшие информации о назначении Тины Кайданов пытаются связать это сообщение с Брайзой, хотя в действительности нигде об этом не сказано. Когда имя должностного лица будет изменено на сайте Госдепартамента, тогда можно будет говорить о назначении», - сказал пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян относительно распространненной в СМИ информации  о назначении Тины Кайданов вместо американского сопредседателя МГ ОБСЕ Метью Брайзы.
Пресс-секретарь затруднился ответить насколько вероятно назначение Тины Кайданов, отметив, что назначение сопредседателей МГ не предполагает согласия государства.
«Также не могу сказать, насколько благоприятным или неблагоприятным будет ее назначение, поскольку она кадровый дипломат. Если будет назначена, просто будет посредником», -  сказал «7or» Тигран Балаян.