Սերժ Սարգսյանի «միկրոինֆարկտը» և քաղաքական պոռնիկների «հանրահավաքը»
«Հայաստանում շատ մարդիկ միկրոինֆարկտներ կունենան»,– ԲՀԿ–ՀԱԿ հանդիպման ժամանակ կեսկատակ–կեսլուրջ նշել էր ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը՝ ի լրացումն Գագիկ Ծառուկյանի այն խոսքերի, թե որոշ դատարկ մարդիկ ծանր են տանում այս ձևաչափով անցկացվող հանդիպումները։
Ծառուկյանն ու Զուրաբյանը անուններ չտվեցին, բայց բոլորն էլ գիտեն, թե ով է «սլանյոնոկը»՝ գլխավոր «միկրոինֆարկտ» ստացողը և ովքեր՝ դատարկները։
Դեռևս տեղեկություններ չկան այն մասին, թե որքան են թռել «վալերյանկայի» ու ճնշում իջեցնող դեղերի գները, բայց փոխարենը բոլորս տեսնում ենք, որ Սերժ Սարգսյանը քսի է տվել իր հաճախորդներին ու «հանրահավաք» է անցկացնում ... ինտերնետում և ԱԺ ամբիոնի մոտ։
ՀՀԿ ղեկավարը մարտի է նետել բոլորին՝ բեյրութահայ սուպերվճռական «հեղափոխական» Կարապետ Ռուբինյանից մինչև Արտաշես Գեղամյան։
Սերժի կողմից «դատարկ դհոլ» կոչմանն արժանացած Արտաշես Մամիկոնիչի պահով ամեն ինչ պարզ է։ Մարդը պայքարում է ապահով ծերության համար և այդ իսկ պատճառով «պարտադիր կուտակային» արտաթորանք է շաղ տալիս իր բերանից՝ օգտագործելով ԱԺ ամբիոնը։
Ինչ վերաբերում է Կարապետ Ռուբինյանին, ապա սույն պարոնի համբերությունը հատեց ԲՀԿ–ՀԱԿ հանդիպումից հետո (այլ ոչ թե իր հասցեին ճշմարտություններ կարդալուց հետո)։ Մինչև վերջերս նրա ձայնը չէր լսվում, բայց երբ քաղաքական դաշտում Սերժ Սարգսյանի համար անբարենպաստ գործընթացները սկիզբ առան՝ «հեղափոխական» Կարոն գլուխը բնից հանեց ու հայտնվեց բոլոր քաղաքական պոռնիկների վերջին հանգրվան «1in.am»–ում։
Ի դեպ, Կարապետի պահով երկու տեսակետ կա։ Մի մասը կարծում է, որ նա «ազնիվ քյարփինջ» է և անվճար օգտագործվում է սեփական ախմախության պատճառով, իսկ մյուս մասի կարծիքով՝ մենք գործ ունենք շարքային «դհոլի» հետ։ Թե որ տեսակետն է մոտ ճշմարտությանը, արդեն էական չէ, քանզի եթե նա նույնիսկ «ազնիվ քյարփինջ» է, ապա իշխանությունները նրան «քշում» են Բաղրամյան «տռասի» վրայի պուտանկեքի պես։
Կարապետը փրփուրը բերանին հավաստիացնում է, որ ինքը Սերժի հաճախորդը չէ։ Էդ ախմախը, փաստորեն, չի հասկացել, որ ճերմակ մազերն ու նույնանման մորուքը հաճախորդությունից ապահովագրվելու միջոց չեն։
Բա հաճախարոդությունն էլ ո՞նց է լինում։ Հո պոզով ու պոչով չի լինում։ Սերժի ու էս համակարգի դեմ դուրս եկողների ընդդիմություն լինելը հաճախորդություն է ու դեռ մի բան էլ ավելին։
Այնպես որ Գեղամյանի ու Ռուբինյանի տարբերությունը չնչին է։ Առաջինը հայտնվել է ՀՀԿ–ի ցուցակում, իսկ երկրորդը հազիվ թե այդ ճակատագրին արժանանա, բայց ոչ թե որ չի ուզում, այլ որ ՀՀԿ–ում չեն վերցնի։ Վերցնեն, որ ի՞նչ անեն։ Կարապետին որ վերցնեն, բա մյուս «դհոլներին» ո՞ւր խցկեն։ Մանավանդ որ գալիս է «Վերջի բոլշևիկի» վերջը և մեկը լինի նրան տեղավորի Յանուկովիչի կողքը։ Վերջինս գոնե հաջողացրել է հայտնվել Դոնի Ռոստովում։ Սերժը առավելագույնը կարող են հայտնվել Գյուլիստանում՝ Զորի Գայկովիչի հետ ասուլիս տալու։
Հ.Գ.։ Կարապետ Ռուբինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, թե ովքեր հավատում են, որ ինքը կարող է Սերժի հաճախորդը լինել, թող իրեն հանեն ֆեյսբուքյան ընկերների ցանկից:
Նկատենք, որ եթե «Ֆեյսբուքում» հետևեն բեյրութահայ այդ «հեղափոխականի» կոչին, ապա նա մենակ կամ գրեթե մենակ կմնա՝ շրջապատված բացառապես քաղաքական անցուդարձից անտեղյակներով, կոլեգաներով և «7or.am»–ի ու «zham.am»–ի «աբիժնիկներով»։
Ուշագրավ մեկ հանգամանք. «7or.am»–ի ու «zham.am»–ի դեմ վայրահաչում են օֆշորագետ Տիգրան Սարգսյանը, «դատարկ դհոլ» Արտաշես Գեղամյանը և «ազնիվքյարփինջության» ու քաղաքական պոռնկության արանքում «լռված» Կարապետ Ռուբինյանը։ Ընդ որում՝ վերջին երկուսը «7or.am»–ի ու «zham.am»–ի դեմ հանդես եկան գրեթե նույն ժամին, գրեթե նույն բառապաշարով, ինչը վկայում է այն մասին, որ քաղաքական թափառաշրջիկությամբ տառապող Կարապետն «ազնիվ քյարփինջ» չէ։ Նա Գեղամյանի հետ սինխրոն է աշխատում ու թող կույս չձևանա։

«Микроинфаркт» Сежа Саргсяна и «митинг» политических беспутников
«В Армении многие перенесут микроинфаркты», - полушутя-полусерьезно отметил во время встречи между ППА и АНК руководитель парламентской фракции АНК Левон Зурабян в ответ на замечание Гагика Царукяна о том, что некоторые пустые люди слишком тяжело переносят организуемые в подобном формате встречи.
Царукян и Зурабян не назвали имен, но всем и без этого понятно, кто перенесет микроинфаркт и что за люди настолько пусты.
Информации о том, насколько взлетели цены на валерьянку и понижающие давление препараты, пока не поступало, однако все заметили то, как Серж Саргсян натравил своих клиентов на известные силы и организует против них интернет-митинги.
Руководителем РПА в бой были брошены все – от суперрешительно и «революционно» настроенного ливанского армянина Карапета Рубиняна до Арташеса Гегамяна.
По части удостоившегося звания «пустого барабана» Арташеса Мамиконыча все понятно. Человек борется за обеспеченную старость, поэтому и извергается с трибуны НС «обязательными накопительными» экскрециями.
Что касается Карапета Рубиняна, то его терпение переполнилось после встречи между ППА и АНК (а не после прочтения всей правды о себе). До последнего времени его не было слышно, но после того, как на политическом поле начали разворачиваться неблагоприятные для Сержа Саргсяна процессы, «революционный» Каро высунул голову из своего гнезда и оказался на страницах последнего пристанища всех политических путан – «1in.am».
Кстати, насчет Карапета бытует два мнения. Одна часть считает, что он – «честный кирпич» и бесплатно используется ввиду своей недалекости, а другая полагает, что мы имеем дело с рядовым «барабаном». Какое из этих мнений ближе к истине, уже не столь важно, поскольку, если даже он и является «честным кирпичом», власти все равно используют его подобно путанам с «трассы» президентского дворца.
Карапет с пеной у рта доказывает, что не является клиентом Сержа. Фактически, этот олух так и не понял, что седые волосы и борода не являются страховкой от клиентства.
А в чем еще выражается клиентство? Не в рогах же и копытах. Оппозиционность в отношении вышедших против Сержа и этой системы уже сама по себе является клиентством, если не сказать больше.
Так что, отличия от Гегамяна у Рубиняна не столь велики. Просто первый оказался в списке РПА, а второй вряд ли удостоится этой участи, но не потому, что не хочет этого, а в силу того, что в РПА его не ждут. А на кой он им нужен? Если брать Карапета, то куда девать остальных «барабанов»? Особенно в свете того, что конец «последнего большевика» уже близок, и было бы кому помочь самому Сержу.
P.S. Карапет Рубинян написал на своей странице в «Фейсбук», что верящие в его клиентство люди могут вычеркнуть его из списка своих друзей.
Заметим, что если в данной социальной сети последуют призыву этого «революционера», то он останется практически в одиночестве, будучи окружен исключительно несведущими в политических процессах людьми, своими коллегами и обиженными на «7or.am» и «zham.am».
Еще одно примечательное обстоятельство: на «7or.am» и «zham.am» в основном блюзгают оффшоровед Тигран Саркисян, «пустой барабан» Арташес Гегамян и застрявший на меже «честного кирпичества» и политической проституции Карапет Рубинян. При этом последние два выступили против «7or.am» и «zham.am» практически одновременно и с идентичным содержанием, что свидетельствует не в пользу «честности» Карапета. Он работает с Гегамяном синхронно, и пусть не прикидывается непорочным.