Պարույր Հայրիկյան. «....նրանց ասածին բանի տեղ դնող չկա»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, օգոստոսի 18-ին Իջևանում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը  հայտարարել էր, թե իշխանությունները «Ցեղասպանությունը տվին, Ղարաբաղն էլ կտան... Տվել-վերջացրել են արդեն»։ «7օր»-ը փորձել է պարզել, թե արդյոք հիմք ունե՞ր Լևոն-Տեր Պետրոսյանի այս հայտարարությունը։ Մեզ հետ զրույցում ԱԻՄ կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը նախ նշել է, թե բազմիցս ասել է, որ չի մեկնաբանի ՀՀ առաջին նախագահի խոսքը, հետո հավելել, թե դա «ջահելական հայտարարություն է»։ Նա «ջահելական արտահայտություն» է անվանել նաև ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանի այն պնդումը, թե «Մոլոտով-Ռիբենտրոպ պակտի նման գաղտնի պրոտոկոլներ  են համաձայնեցվել, որոնք առ այսօր գաղտնի են պահվում և՛ թուրք, և՛ հայ հասարակություններից, և Ղարաբաղի հարցում ևս գոյություն կունենան գաղտնի համաձայնեցված փաստաթղթեր»։
-Ջահելներ են էլի, թող խոսեն։ Նրանց ասածին բանի տեղ դնող չկա։ Մենք ապրում ենք այնպիսի ժամանակներում, երբ գաղտնի պայմանավորվածություններով պետական հարցեր չեն լուծվում։ Ո՞նց կարող է առանց պառլամանետում քննարկման դրվելու որևէ փաստաթուղթ ստորագրվի. չի՛ կարող,-հավելել է Պարույր Հայրիկյանը։

Паруйр Айрикян: «...на сказанные им слова никто не обращает внимания»
Как уже сообщали, 18 августа в Иджеване первый президент РА Левон Тер-Петросян заявил, что власти «уже отдали Геноцид, отдадут и Карабах... уже отдали-закончили. «7or» попытался выяснить были ли основания для такого заявления Левона Тер-Петросяна. В беседе с нами председатель ОНС Паруйр Айрикян прежде отметил, что не раз говорил о том, что не будет комментировать слово первого президента РА, добавив, что «это было молодецким заявлением». Он «молодецким» назвал также то утверждение координатора АНК Левона Зурабяна, что «были согласованы тайные протоколы, наподобие пакта Молотова-Рибентропа, которые до сих пор держатся в тайне от армянской и турецкой обществ, и по вопросу Карабаха также будут существовать тайно согласованные документы».
«Молодые, пускай говорят. На сказанные им слова никто не обращает внимания. Мы живем в такие времена, что тайными договоренностями государственные вопросы не решаются.  Как может, без обсуждения в парламенте, какой-нибудь документ подписан? Не может», - добавил Паруйр Айрикян.