Ամրագոտիները չկապելու համար վարորդները կտուգանվեն նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով՝ 5000 դրամ
-Միշտ  էլ ՀՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում ամրագոտիները չկապելու համար սանկցիա նախատեսվել է, և պայքար տարվել է տարվա սկզբից։ Տարվա սկզբից 8000 նմանատիպ վարչական խախտում է հայտանաբերվել, և վարչական միջոցներ են կիրառվել վարորդների նկատմամբ,- ՀՀ կառավարության՝ վարորդների՝ ամրագոտիները պարտադիր կերպով կիրառելու մասին որոշման վերաբերյալ խոսելիս՝ ասել է ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը։
Նրա խոսքերով՝ կառավարության հանձնարարականից հետո հսկողությունն ուժեղացել է, և օգոստոսի 18-25-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 3400 նմանատիպ խախտում։ Նորայր Սարգսյանը նշել է, որ վարորդները տուգանվում են նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով՝ 5000 դրամ։ «7օր»-ի այն հարցին, թե կառավարության որոշումից հետո ավելացե՞լ է արդյոք տուգանքի չափը, նա պատասխանել է՝ ոչ։

Если водители не будут закреплять пояса безопасности, то будут оштрафованы в пятикратном размере минимальной зарплаты - 5000 драмов
«Всегда в кодексе административных правонарушений РА были предусмотрены санкции в отношении тех водителей, которые не привязывали ремни безопасности и борьба в этом направлении велась с начала года. С начала года 8000 подобных административных нарушений было выявлено и в отношении водителей были применены административные меры», - сказал   начальник Управления дорожно-патрульной службы ГАИ РА, полковник полиции Норик Саркисян, говоря о решении правительства РА об обязательном принуждении водителей привязывать ремни безопасности.
По его словам, после решения правительства контроль усилился и в период с 18 по 25 августа было зарегистрировано 3400 подобных нарушений. Норик Саркисян отметил, что водители штрафуются в пятикратном размере минимальной зарплаты - 5000 драмов. На вопрос «7or» а увеличился ли размер штрафа после решения правительства, он ответил отрицательно. «После ужесточения размер штрафа не увеличился, просто усилился контроль», - добавил он.