Հայ–վրացական սահմանում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՀՀ կառավարությունում խորհրդակցություն է լինելու
Հայ-վրացական սահմանի Շիրակի մարզի որոշ հատվածներում վրացի սահմանապահները մի քանի տասնյակ մետր առաջ են եկել, մտել հայկական տարածքներ և հայ գյուղացիներին, ովքեր ունեն  այդ հողերի սեփականության իրավունքի վկայականներ, արգելում են մշակել հողը:
Հարցի վերաբերյալ «7օր»-ը փորձել է տեղեկություն ստանալ ՀՀ ԱԱԾ-ից, որտեղ ասել են, որ հարցը գտնվում է ՀՀ արտգրծնախարարության և դեմարկացիոն հանձնաժողովի իրավասության տակ։ «7օր»–ի ունեցած տեղեկություններով այսօր հարցի վերաբերյալ ՀՀ կառավարությունում խորհրդակցություն է լինելու, իսկ մանրամասները հայտնի կլինեն ավելի ուշ։
ՀՀ ԱԳՆ-ից տեղեկացրել են, որ այդ հատվածների վերաբերյալ բանակցությունների գործընթացը շարունակվում է.
-Բանակցությունները շարունակվում են. դա վերաբերում է այն հատվածին, որը դեռևս համաձայնեցված չէ հանձնաժողովի կողմից։ Ընդհանուր սահմանի մոտ 60-70%-ը համաձայնեցված է, սակայն այդ հատվածները համաձայնեցված չեն։ Հանձնաժողովի հիմնական նպատակն է հասնել լուծումների, որոնց հետևանքով այլևս նման միջադեպեր չեն լինի,-«7օր»-ին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Տիգրան Բալայանը։

Сегодня в правительстве РА будет созвано заседание в связи с инцидентом на армяно-грузинской границе
На некоторых отрезках армяно-грузинской границы Ширакской области Армении грузинские пограничники продвинулись на десятки метров вглубь армянской территории, и запрещают армянским фермерам, имеющим свидетельства о праве на собственность, обрабатывать свои земли.
«7or» попытался получить информацию относительно данного вопроса в Службе национальной безопасности РА, где сказали, что вопрос находится под юрисдикцией демаркационной комиссии МИД РА. Глава управления информации СНБ Арцвин Баграмян также сообщил, что сегодня в правительстве РА будет созвано заседание относительно этого вопроса, а подробности станут известны позже.
В МИД РА проинформировали, что переговорный процесс относительно данных отрезков границы продолжается:
«Переговоры продолжаются, это касается того отрезка, который еще не согласован комиссией. Около 60-70% общей границы согласовано, однако, не эти участки. Основная цель комиссии - достичь решений, в результате которых не будет подобных инцидентов», - сообщил руководитель управления информации и связей с общественностью МИДА РА Тигран Балаян.