Մեղադրանք է առաջադրվել 4 ոստիկանի
ՀՀ դատախազությունից տեղեկացնում են, որ 2008 թվականի մարտի 1-ին Հանրապետության հրապարակում, ինչպես նաև Մաշտոցի պողոտայում՝  շուկայի մոտ քաղաքացիների նկատմամբ ոստիկանների կողմից բռնություններ կիրառելու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում օգոստոսի 27-ի դրությամբ մեղադրանք է առաջադրվել 4 ոստիկանի:
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ ի պատասխան ԶԼՄ-ների հարցման, տեղեկացնում ենք, որ 2008 թվականի մարտի 1-ին առավոտյան Հանրապետության հրապարակում քաղաքացու նկատմամբ բռնություններ կիրառելու, հատուկ միջոց հանդիսացող ռետինե ռետինե մահակներով հարվածներ հասցնելու համար մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի ոստիկաններ Գ.Հարությունյանին եւ Հ.Ղուկասյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:Նախաքննությամբ պարզվել է նաև այն ոստիկանների ինքնությունը, որոնք, ըստ նախաքննությանը ներկայացված տեսագրությունների, 2 քաղաքացու նկատմամբ բռնություններ են գործադրել   Մաշտոցի պողոտայի շուկայի մոտ և ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա  ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի ոստիկաններ Ա.Մանուկյանին եւ Գ.Գրիգորյանին մեղադրանքներ են առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ  մասով:
Կրկին հանձնարարվել է  օպերատիվ-որոնողական մարմիններին՝ պարզել ոստիկանների կողմից բռնությունների ենթարկված քաղաքացների ինքնությունը և ներկայացնել քննությաննը։

Выдвинуто обвинение в отношении 4 полицейских
Из генпрокуратуры Армении сообщают, что в связи со случаем  применения насилия со стороны полицейских в отношении граждан 1 марта 2008 года на площади Республики, а также на проспекте Маштоца у рынка в рамках уголовного дела, находящегося в ведении Особой следственной службы РА, по положению на 27 августа выдвинуто обвинение в отношении 4 полицейских.
Учитывая интерес общества в ответ на запрос СМИ информируем, что в отношении полицейских полка Службы государственной охраны управления города Еревана Г.Арутюняна и Г.Гукасяна выдвинуто обвинение по второй части 309 статьи УК РА за применение насилия на площади Республики, нанесение ударов гражданину резиновыми дубинками, являющимися специальными средствами. Следствием выяснены также личности тех полицейских, которые согласно предоставленному предварительному следствию видеозаписям, применили насилие в отношении  двух граждан у рынка на проспекте Маштоца и на основе доказательств полицейским СГО управления города Еревана А.Манукяну и Г.Григоряну выдвинуты обвинения по второй части 309 статьи УК РА.
Вновь поручено оперативно-поисковым органам выяснить личности граждан, подвергшихся насилию, и представить следствию.