Ադրբեջանը հերթական դիվերսիոն փորձն է ձեռնարկել
Մայիսի 27-ի՝ լույս 28-ի գիշերը` ժամը 02:55-իսահմաններում, ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հերթական հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով հակառակորդի հատուկջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, նրանց պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երկու զոհ և մեկ վիրավոր: Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում պաշտպանության բանակն ունեցել է մեկ կորուստ: Հակառակորդի դեմ ծավալված մերձամարտում զոհվել է ՊԲ զինծառայող, եֆրեյտոր, 1995թ. ծնված Էրիկ Վիլենի Գասպարյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Է. Գասպարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Դիվերսիոն հետախուզական գործողության այլ մանրամասները ճշտվում են:
Ներկա դրությամբ շփման գծի ողջ երկայնքով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Нагорного Карабаха пресекли новую диверсию со стороны Азербайджана
В ночь на 28 мая в районе 02:55 часов на южном направлении линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник предпринял очередную попытку проникновения диверсионной группы.
Передовые подразделения Армии обороны НКР, своевременно распознав передвижение спецотряда противника, прибегли к ответным действиям. Противнику был нанесен значительный урон, отряд отброшен на исходные позиции.
Согласно предварительным данным, азербайджанская сторона потеряла как минимум двоих убитыми, еще один ранен.
С карабахской стороны один погибший – ефрейтор Армии обороны Эрик Виленович Гаспарян, 1995 года рождения.
Министерство обороны НКР разделяет боль утраты и выражает соболезнования семье, близким и сослуживцам Эрика Гаспаряна. Подробности диверсии уточняются.
В настоящее время на всей линии соприкосновения передовые подразделения ВС НКР продолжают уверенно нести выполнять поставленную перед ними боевую задачу.
По сообщения азербайджанских СМИ, во время диверсии погибли капитан Фикрет Мамедов, 1982 года рождения, и прапорщик Худаверди Абилов, 1991 года рождения. Тяжело ранен солдат Мехман Мирзазаде, 1994 года рождения. Инцидент произошел на Физулинском направлении.