Աշոտ Լյուդվիգովիչ. «...պլաստիկ վիրաբուժություն կատարելու համար քաղաքական գործիչներ էլ են դիմում»
-Գրեթե բոլոր աստղերի մոտ ինչ-որ բան վիրահատած է։ Ինձ հաճախ են դիմում՝ սկսած ուղղակի շնչառական խնդիրներից, վերջացրած արտաքին տեսքի ինչ-որ շտկումներով,-«7օր»-ի հետ զրույցում խոսելով հայկական շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչների՝ պլաստիկ վիրահատությունների դիմելու փաստից՝ ասել է պլաստիկ վիրաբույժ Աշոտ Միքայելյանը (Աշոտ Լյուդվիգովիչ
Նրա խոսքերով՝ շատ հաճախ են մարդիկ իրեն խնդրում գաղտնի պահել այն փաստը, որ իրենք պլաստիկ վիրաբուժության են դիմել։
- Կենցաղային պատճառներից սկսած, մինչև այլ պատճառներ, մարդիկ չեն ուզում՝ դա բացահայտվի։ Մարդիկ կան, որ աստղ չեն, բայց ազդեցիկ են, և չեն ուզում, որ հասարակությանը հայտնի դառնա այդ փաստը, և դա ճիշտ է,-ասել է նա։
Այն հարցին, թե արդյո՞ք քաղաքական գործիչներ դիմել են պլաստիկ վիրահատություն կատարելու համար, վիրաբույժը պատասխանել է՝ այո։
-Ավելի հաճախ քաղաքական գործիչների բարակեմաներն են դիմում, իրենց կանայք, աղջիկները։ Այո՛, խիստ են մոտենում, որ հասարակությունը չիմանա, որ այսինչ նախարարի աղջկան են վիրահատել, կամ անունով մարդու աղջկա շուրթերը վիրահատել են,-ասել է Աշոտ Միքայելյանը (Աշոտ Լյուդվիգովիչ)։

Ашот Людвигович: «... для осуществления пластической операции и политические деятели обращаются»
«Почти у всех звезд что-то прооперировано. Ко мне часто обращаются, начиная с дыхательных путей, кончая какой-то корректировкой внешнего вида», - в беседе с «r» сказал пластический хирург Ашот Микаелян (Ашот Людвигович).
По его словам, очень часто  люди просят его держать в тайне тот факт, что они обратились к услугам пластического хирурга.
«Начиная с бытовых и до других причин, люди не хотят это раскрывать. Есть люди, которые не являются звездами, но влиятельны и не хотят, чтобы обществу стал известен этот факт, и это верно», - сказал он.
На вопрос действительно ли политические деятели обращались для операции, хирург ответил положительно:
«Чаще обращаются родственники политических деятелей, их женщины и дочки. Да, строго подходят, чтобы общество не знало, что дочку такого-то министра прооперировали или дочку человека с именем прооперировали губы», - добавил Ашот Микаелян (Ашот Людвигович).