ՀՀ–ում ՌԴ դեսպանությունը առաջին դասարանցիների համար կազմակերպեց փոքրիկ տոն
Սեպտեմբերի մեկի նախաշեմին ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության աջակցությամբ «Սլավոնական տուն» հասարակական կազմակերպությունը ՀՀ-ում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» ներկայացուցչության մասնակցությամբ կազմակերպեց թվով 13-րդ ակցիան «Առաջին անգամ' առաջին դասարան», որը տեղի ունեցավ Երեւանի համար16 մանկապարտեզի տարածքում: Հայ-Ռուսական համալսարանի ուսանողները, Հրազդան քաղաքի Ռուսական երգի թատրոնի եւ «Gold star» պարային խմբի սաները իսկական տոն կազմակերպեցին Երևանի 150 առաջին դասարանցիների համար զվարճալի համարներով, նվերներով եւ  մրցանակներով: 15 երեխաների համար նախորոք պատրաստվել էին դասագրքեր,  տետրներ, գրենական պիտույքներ, եւ ամենակարևորը' դպրոցական պայուսակներ:  Արաբկիրի թաղապետարանը նույնպես 6 առաջին դասարանցիների համար, որոնք բնակվում են այդ համայնքում,  տրամադրեց պայուսակներ:
Միջոցառմանը մասնակցեցին նաեւ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան ներկայացուցիչներ'  երկրորդ քարտուղար Սերգեյ Տելյատնիկովը եւ ՀՀ-ում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» ներկայացուցչության ղեկավար Վլադիմիր Զյուրյուկինը:

Посольство РФ в РА устроило праздник для армянских первоклашек
В канун первого сентября при содействии посольства РФ в РА общественная организация «Славянский дом» при участии представительства «Россотрудничество» в РА на территории ереванского детсада номер 16 общины Арабкир организовала  13-ую по счету акцию «В первый раз - в первый класс». Студенты РАУ, Государственнго института театра и кино и других вузов страны, воспитанники театра Русской песни г.Раздана, танцевальной группы «Gold star» устроили настоящий праздник для 150 первоклашек с развлекательными номерами, подарками и призами. Для 15 ребятишек были заранее заготовлены учебники, тетради, канцелярские принадлежности, и самое главное, портфели. 6 школьных портфелей предоставила также первоклашкам, проживающим в Арабкире, администрация общины Арабкир. С началом учебного года всех ребятишек поздравили также представители компании «Кока-Кола» и «Аштарак кат», угостив всех своей продукцией.
В мероприятии приняли  участие и сотрудники посольства РФ в РА -  второй секретарь Сергей Телятников, руководитель представительства «Россотрудничество» Владимир Зюрюкин.